Obrazem: Porsche 356 Speedster stojící 40 let na zahradě je na prodej

Autor: Anina Russová -   9. 7. 2013


Vždycky jednou za čas se někde objeví na prodej něco hodně zajímavého a já v tu chvíli neskutečně lituji, že jsem se nenarodila v rodině bohatého rentiéra nebo že jsem nevyhrála sportku. A ta chvíle, kdy přemýšlím jestli prodat ledvinu nebo ne, nastala právě teď. Na americkém e-bay objevilo na prodej Porsche 356 Speedster, které je posledních několik let uklizeno na nějaké zahradě v Jižní Kalifornii. Dle prodávajícího jde o originální Porsche 356 Speedster z roku 1957 a najeto má jen 4 082 mil. Auto od roku 1971 vlastnil pouze jediný majitel.

Většina čalounení, lišty, znaky a dokonce prý i budíky jsou v pořádku, pouze zašlé, a po renovaci budou znovu použitelné. Zubu času odolalo i původní přední okno, prý je bez poškození.

Vzhledem k tomu, že jde o kabriolet s plátěnou střechou, je jasné, že ta přírodní podmínky za posledních 42 let nezvládla a potah je na výměnu. Rám střechy je ale v pořádku. Rozhodně prý bude potřeba vyměnit podlahu a sehnat nový motor, protože ten z auta někdo kdysi vymontoval. Prodejce je však prý schopný sehnat jiný (z jiného roku výroby) v dobrém stavu, samozřejmě za drobný příplatek. Původní čtyřstupňová manuální převodovka ale v autě je. Původní barva vozu je modrá s názvem Aquamarine Blue.

V současné době se cena vozu lehce překračuje 85 tisíc amerických dolarů, což je v přepočtu více než 1,7 milionu Kč. Nicméně předpokládám, že ještě o kousek povyleze, včera byla o 5 tisíc dolarů níže a do konce aukce zbývá ještě 6 dní. A já jdu vsadit tu sportku. Přece ho tam nenechám. :)

-AR-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *