Ford Mustang je automobil, který se svém posledním pokolení pokouší dobýt celý svět. A asi se mu to i daří, kvóta pro Českou republika byla zdvojnásobena, a i tak je beznadějně vyprodaná (podle informací z minulého týdne je objednáno 141 aut!). A to jsou zájemci, kteří na svůj Mustang zaplatili zálohu, ale ještě v něm ani nejeli a možná ho ani neviděli naživo. Až tak dobrou má prozatím pověst.

Pokud těmto vozům fandíte, zajisté znáte také firmu Roush, která je plnokrevným a legendárním úpravcem poníků. Jejich posledním počinem je speciální edice Ford Mustang Roush Warrior T/C Military Edition, která je poctou pro vysloužilé a aktivní vojáky. Společnost Roush bude tuto limitovanou edici vyrábět ve dvou barevných provedeních. Vždy se bude figurovat černá a červená, vy máte možnost volby, která bude převažovat. Základ upraveného Mustangu tvoří sériový vůz, který můžete objednat ve čtyřválcové variantě 2.3 EcoBoost, nebo s plnotučným osmiválcem o objemu pěti litrů. Jak správně tušíte, pocta pro ty nejtvrdší chlapi, kteří často vystavují svůj život v šanc někde v zahraničí, má pod svou dlouhou kapotou uložený americký osmiválcový agregát.

Blíže nespecifikovanými úpravami byl z toho motoru vydolován výkon o hodnotě 670 koní a 740 Nm točivého momentu. Další úpravou je pak výškově nastavitelný podvozek, který nabízí také několik režimů tuhosti. Spolu s agresivním bodykitem to dělá s nového Mustangu opravdu úžasný kus auta.