Obrazem: Ford Mustang o výkonu 755 koní jen pár centimetrů nad zemí

Autor: Pavel Srp - 7. 10. 2013


Zdálo by se, že lidé, kteří si auto upravují zejména vzhledově s ním pak nemohou normálně jezdit… Něco na tom zcela jistě bude, ale výjimky potvrzují pravidlo. Stačí se podívat na fotky tohoto upraveného Fordu Mustang.

Jeho pět-a-dvacetiletý majitel, Omar Hashmi, prozradil, že chtěl postavit takové auto, které bude sexy na pohled, použitelné v běžné životě, ale také bude umět zvládnout sprint na 400 metrů pod 10 sekund. Myslím, že se mu to povedlo. Co říkáte?

Ale co, že je na autě vlastně speciálního? Základem je speciální vzduchový podvozek, který je kombinací vzduchových tlumičů UAS Sport Runner a systému AccuAir. Díky tomu perfektně vyniknou 19″ litá kola VIP Modular VRC13. Přední nárazník je dílem California Special, spoiler pod ním je z verze Boss 302 a masku dodal úpravce Roush. Z boku vyniknou nástavce prahů RTR a zadní části védodí karbonový kryt mezi světly od TruFiber a spoiler na víku zavazadelníku z verze GT500. Karoserie (kromě střechy) je přestříkána deseti vrstvami plastidipu. Upraveno je samozřejmě mnohem víc věcí, ale určitě vás zajímá, co se skrývá pod kapotou…

Pod kapotou je velký osmiválec 5.0 “Coyote” s 32 ventily, jehož sériový výkon je více než čtyři stovky koňských sil. Motor má po úpravách brutálních 755 koní! Je to nejen díky zástavbě speciálních vačkových hřídelí Comp Stage 3 a vnitřností z bestie Boss 302 a několika dalším „drobnostem“, ale hlavně díky zástavbě nitra. Čtvrt míle s pevným startem tak auto zvládne za 10,16 sekundy s maximální rychlostí 222 km/h při protnutí cílové čáry.

Když se Omara zeptáte, proč svůj Mustang upravil právě takhle, odpoví vám: „A proč ne?“ Jeho plány do budoucna jsou nicméně odvážné a držíme mu palce. Podobným stylem chce upravit Toyotu Supra MKIV. Držím mu palce! :)

-PS-

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru