Obrazem: další jedinečná sbírka klasických vozů jde do aukce

Autor: Anina Russová -   3. 6. 2014


Poslední dobou se na světlo světa dostávají až neskutečně zajímavé automobilové aukce. Naposledy nás dostala sbírka veteránů, které mají sice to nejlepší za sebou, ale dokonalost jim nechybí. Tentokrát jsme narazili na skvělou sbírku zase skvěle zrenovovaných a nebo úžasně udržovaných kusů.

Všechny vozy patří americkému developerovi, který se jmenuje Ron Pratte. Jako bývalý ředitel společnosti Pratte Development Company byl ve svých obchodech velice úspěšný, takže mu nic nebránilo vydělané peníze utrácet za krásná a drahá auta.

V jeho sbírce tak můžeme s podivem sledovat třeba Shelby Cobra Super Snake z roku 1966. Jde o poslední vůz svého druhu a tento konkrétní kousek navíc vlastnil sám Caroll Shelby. Dále pak třeba poslední Corvette Stingray z roku z roku 1967, jeden ze dvou kusů Pontiac Bonneville Special Concept z roku 1954 a nebo také první Ford Thunderbird, který sjel z výrobní linky už v roce 1955.

Nemyslete si ale, že je Ron jen chamtivým developerem myslícím jen na to, jak nasyslit co nejvíce peněz. On totiž rád a často dává peníze nejen na charitu, ale také různé charitativní akce sám pořádá. Mimo jiné také plánuje, že část výtěžku z aukce jeho sbírky poputuje na různá potřebná místa.

Aukce proběhne začátkem příštího roku v aukční síni Baret-Jackson Scottsdale, kde mimochodem Ron většinu svých čtyřkolých lásek koupil.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *