Obrazem: Autosalon Bratislava 2013 – nová auta

Autor: Pavel Srp - 24. 4. 2013


Stejně jako i minulý rok, vyrazili jsme za hranice našeho státu. Cílem byl bratislavský autosalon, největší slovenská přehlídka automobilů na jednom místě. S českým brněnským autosalonem se tato akce nedá vůbec srovnat, i když ani ona se velikostí nemůže porovnat s některými předchozími ročníky. Vystavovaly zde téměř všechny značky, které si zákazníci na tamějším trhu mohou koupit, chyběl nám tam snad jen Ford a BMW.

Pojďme se společně podívat na to, co na návštěvníky od včerejšího dne do neděle 28.4.2013 na výstavišti čeká. Na stánku škodovky hrála prim samozřejmě nová generace modelu Octavia v klasickém provedení liftback, ale i horké novince Combi. SEAT nabídl nový Leon, Toledo, ale i malou a zběsilou Ibizu Cupra. Na stánku Volkswagenu to nejvýznamnější místo zaplnil Beetle Cabriolet a Audi přichystala závodní speciál doplněný o rychlé naftové SUV v podobě modelu SQ5.

Zahanbit se však nenechaly ani ostatní značky. Opel prezentoval nejnovější kabriolet vycházející z Astry, jehož jméno zní Cascada a hned vedle malý stylový žlutý Adam, s nímž bude jezdit slovenská královna krásy. Chevrolet si pro zákazníky připravil kompletní nabídku, které vévodilo dvojče Opelu Mokka, bílé SUV Trax. O dotvoření atmosféry se staral muscle car Camaro.

O kousek vedle se na stánku Kia ve světle reflektorů vyhříval pro_cee’d GT se svým obyčejným sourozencem doplněný o na trh právě uváděný Carens. Hyundai prezentoval nový Genesis Coupé, i30 se třemi dveřmi i Veloster Turbo. Chybět nemohl, stejně jako v Brně, ani závodní speciál i20 WRC. Ani i Nissanu jsme nezůstali bez výstavních premiér a novinek. Největší pozornosti se dostalo rodsteru Nissan 370Z s polepem matnou červenou fólií a vedle stojícímu Nissanu Juke Nismo, na jehož test se již v polovině června moc těšéme… :)

Novinkami nabitý k prasknutí byl stánek automobilky Mercedes-Benz. Kromě stylového G63 AMG, bylo možno prohlížet malé a rychlé A45 AMG, novou třídu E v provedení sedan i kupé nebo nové SUV GL, jemuž o pár desítek metrů vedle statečně konkuroval nový Range Rover doplněný o blankytně modrý Jaguar F-type. Volvo ukázalo faceliftované modely S60, XC60 a další.

Mezi dalšími novinkami bychom měli vypíchnout ještě  čtveřici modelů na stánku Peugeotu. Své slovenské výstavní premiéry si zde odbyly vozy 2008, 208 GTi, 208 XY a sportovní kupé RCZ. Renault předvedl nový Captur, Clio R.S. nebo jeho praktičtější kombi verzi Grandtour a Dacii Dokker. Z Francie dorazil také Citroen DS3 Cabrio.

A čekat můžete ještě jednu galerii, v níž vám ukážeme veterány, tuningová a závodní auta a doplňkovou výstavu Exclusive salon.

[nggallery id=2124]

-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru