Volkswagen Golf sedmé generace se posledních pár měsíců skloňuje ve všech pádech. I my vám přinášíme stále nové informace. Například na letošním Wörthersee se sedmá generace objevila jako studie kabrioletu nebo jako koncept s názvem Design Vision GTI. I když je sedmička horkou novinkou, stále hodně tuningových firem raději sáhne po generaci minulé, tedy šesté. Například i u SchwabenFolia poladili rovnou silný Golf R.

A u Golfa R šesté generace ještě chvíli zůstaneme, protože americká tuningová společnost Advance Once Wheels si ho pro svůj nový projekt vybrala také. Výsledek je podle mého skromného názoru vážně parádní, přitom cesta k úspěchu je vlastně tak jednoduchá. Volkswagen Golf R dostal nová kola ADV5.0 SL s pěti dvojitými paprsky, která už podle designu napovídají, že jsou extrémně lehká.

Nový je také sportovní snížený podvozek či tmavé fólie na okna. A to je vše. Nic víc opravdu potřeba nebylo. Pod kapotou zůstal nezměněný přeplňovaný benzínový čtyřválec 2,0 TSI, který disponuje 270 koňmi a prostřednictvím dvouspojkového DSG roztáčí všechna čtyři kola.

Pořád si stojím za tím, že v jednoduchosti je síla a i tento Volkswagen Golf R je toho skvělým příkladem. 🙂 Líbí se vám?

-AR-