Obrazem: ABT Audi S8

Autor: Jan Karlík - 21. 10. 2014


Audi S8 je už v základu pořádná raketa. Tedy spíš vlk v rouše berančím a německý tuner ABT přišel s úpravou, která tohle tvrzení ještě podtrhne. Top limuzína z Ingolstadtu nabídne díky motoru 4.0 TFSI již v základu neuvěřitelných 382 kW/520 koní. Ty se tradičně u této značky dostávají na silnici pomocí všech čtyř kol a pohonu quattro. Audi S8, která vyjede z továrny, se tak dostane z klidu na 100 km/h za 4,2 s, a tím brázdí nebezpečně blízko vod, kde se pohybují pravé supersporty.

A jelikož existuje klientela, která chce do těchto vod v pohodlném sezení limuzíny se čtyřmi kruhy, přichází firma ABT Sportsline, aby jejich přání splnila. Jejich balíček úprav nese jméno Power S New Generation. Ten díky upravenému softwaru řídicí jednotky vyžene výkon až na  496 kW/675 koní a točivý moment dokonce na 840 Nm! Už teď se modlíme za všechny mechanické části motoru a převodovky…

Doba k dosažení stokilometrové rychlosti se pak zkrátí na dechberoucích 3,6 s. Spolu s vteřinami potřebnými na zrychlení šel pryč také omezovač rychlosti, jehož absence dovolí upravenou S8 rozjet až na 290 km/h. Vnější vzhled se moc nezměnil, takže máme stále tu čest s vlkem, který svou pravou tvář nechce moc dávat najevo. Ikdyž bude určitě slyšet. Německý tuner nahrazuje střední a zadní díl výfuku za titanovou a hlučnější variantu.

Celé auto také kleslo o 25 mm a kola řady ER-C a DR jsou obří, nabízejí se v průměru buď dvaceti palců (pneumatika 275/30),  nebo o palec větší (275/35).

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru