Obrazem: 20.Ferdinand Porsche Festival 2013

Autor: Pavel Srp - 1. 9. 2013


Vždy na přelomu srpna a září se každoročně koná tradiční Ferdinand Porsche Festival 2013. Byli jsme zvyklí, že nás cesta zavedla do pivovaru Konrad do Vratislavic nad Nisou, rodného místa Ferdinanda Porsche, ale letos tomu bylo jinak. Pořadatelé změnili místo, a tak se sraz konal v areálu libereckého výstaviště LVT v Liberci.

Přiznám se, že toto místo se pro takovou akci příliš nehodilo. Pominu-li celkem složitý vjezd a vozy Porsche bloudící kolem výstaviště hledajíc kudy do areálu vjet, samotný areál byl malý. Oproti ploše v pivovaru se více než stovka vozů musela vejít na malé prostranství. Parkovala namačkaná na sobě, místa mezi sebou měla pomálu a návštěvníci si je nemohli ani pořádně prohlédnout. O focení jednotlivých aut ani nemluvě. Přimlouvám se pro příště o návrat na původní místo.

I tak se sjelo opravdu hodně vozů a poslední číslo, které jsem zaregistroval, bylo 126. Ani tentokrát jsme na sraze neviděli žádnou Panameru nebo Cayenne, ale ostatní modely byly zastoupeny bohatě. Dokonce dorazily i modely 550 a 356. Však se na dorazivší auta podívejte v galerii sami! ;)

Ani tentokrát ale nešlo pouze o sraz Porsche. Ve Vratislavicích jsou vždy otevřeny prostory muzea, a aby o dlší veterány nebyli návštěvníci ochuzeni, mohli nakouknout do prostor muzea. Tam byla připravena doprovodná výstava veteránů s názvem „120 let prvního automobilu v Liberci“ a ukazovalaa auta, motorky, ale i traktor.

-PS-

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru