Aukční síň RM Auctions oficiálně oznámila, že 25. května 2013 se v rámci Concorso d’Eleganza Villa d’Este bude probíhat opravdu neskutečná aukce. Aukční síň si pro tuto příležitost připravila hned 16 vozů Ferrari. Nicméně si nemyslete, že půjde jen o nějaká obyčejná Ferrari. Mezi vozy nabídnutými do aukce se najdou kousky jako Ferrari Enzo, Ferrari F50, Ferrari F40, Ferrari 288 GTO, ale třeba i taková raritka jakou je Ferrari 599XX.

Zatímco se všichni těší, jak celá akce bude probíhat, generální ředitel RM Auctions, Max Girardo, řekl: “Aukční síň RM Auctions vždy nabízí k prodeji jen to nejlepší. A ani tentokrát naši pověst nepošpiníme. Nabízíme vozy z 50.,60. a 70. let minulého století a všechny v tom nejlepším stavu s minimem najetých kilometrů. Všechna Ferrari mají ověřený původ a veškerou dokumentaci.”

S jistotou se dá říci, že 15 z nabízených vozů jistě v dražbě přesáhne částku 300 tisíc EUR, nicméně se předpokládá, že jeden kousek bude opravdu mnohem dražší. Jde o Ferrari 400 Superamerica SWB Coupe Aerodinamico z roku 1962. Tam se cena odhaduje okolo neskutečných 1,8 milionu EUR.

Kompletní přehled nabízených vozů pro tuto aukci naleznete na internetových stránkách RM Auctions.

-AR-