oprava-rekonstrukce_silnice

Obnova asfaltu na frekventovaném Bludovickém kopci v Havířově potrvá 5 dnů

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: ČTK (Protext), POLAR televize Ostrava - Foto: Wikimedia Commons, Aktron, CC BY 3.0, odkaz - 28. 5. 2024


Na velmi frekventované silnici I/11 v Havířově se opravuje povrch kruhového objezdu na vrcholu Bludovického kopce. Práce jsou rozděleny do pěti dnů. Plně obnovený provoz by měl být nejpozději v neděli 2. června.

“Na území Moravskoslezského kraje se už naplno rozjíždí plošné opravy výtluků. Příkladem je výměna dosluhujícího asfaltu okružní křižovatky v Havířově. Oprava nerovností silnice číslo 11 vyjde přibližně na 2,8 milionu korun. Práce proběhnou za kyvadlového provozu střídaného s uzavírkami silnic nižších tříd. Po jednání s dopravcem bude přizpůsoben zároveň i jízdní řád linkových autobusů,” říká Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.

“Od 28. 5. začíná oprava okružní křižovatky na Bludovickém kopci. Bude rozdělena do tří fází. Právě toho 28. začne první fáze, kdy bude zbroušen podklad, pak bude v druhé fázi pokládka ložné vrstvy a zbroušena druhá část té okružní křižovatky a ve třetí fázi bude položená nová asfaltová vrstva. Já bych poprosil řidiče hlavně o trpělivost a respektování dopravního značení. Protože opravdu může nastat problém. Je třeba respektovat se navzájem. Je to frekventovaná komunikace, po který jezdí 19 tisíc aut denně,“ dodává náměstek primátora Havířova Bohuslav Niemiec. Před semafory se vytvářejí dlouhé kolony. Motoristé by měli využívat raději objízdné trasy.

“Co se týká objízdných tras, jsou značené, jsou připravené. Objízdná trasa napojení silnice 3. třídy povede přes Životice a dále směrem na Havířov a z druhé strany ta objízdná trasa bude vedena přes Horní Bludovice, Životice směrem na Bludovice. Autobusová doprava bude pokud možno zachována. Dochází k přemístění autobusových zastávek. To znamená, je třeba reflektovat posunutí autobusových zastávek, které budou dotčené tou úpravou kruhového objezdu. Já věřím, že celá ta akce bude rychle hotová a měli bychom končit 1. června. Všechny ty tři fáze by měly být v tom čase hotovy. Kdyby se něco změnilo, budeme aktuálně informovat. Prosím o respektování dopravního značení. Děkuji a ohleduplnost občanů,” uzavírá Niemiec.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru