O.CT Tuning GmbH se postavil do dlouhé řady úpravců, kteří se vrhli na Lamborghini Huracán LP 610-4. Pokud jste o této společnosti nikdy neslyšeli, nevěšte hlavu, zas tak známí opravdu nejsou. O to víc je zajímavější, že se si troufli na italského býka. A navíc se nejedná o pár nálepek a jiná kola. Tahle úprava přidává nad uječený desetiválec pořádný kompresor.

Lamborghini Huracán O.CT 800 1

Jejich výtvor nese název O.CT 800, a to už leccos prozrazuje. Nicméně na první pohled se Huracán nijak významně neliší od svého sériového provedení. Na to, že je zde něco jinak vás upozorní maximálně polepy karoserie (pevně věříme, že vám je jako zákazníkovi nikdo nebude nutit). Důležité je, že všechny zásadní změny se odehrály po proskleným krytem motorového prostoru. Původně atmosféricky plněný desetiválec je doplněn o mechanický kompresor Eaton TVS2300 a má modifikované sání i chladicí systém. Mezi významné úpravy pak patří použití nového titanového výfukového systému, jehož hmotnost je o nezanedbatelných 20 kg nižší než u standardního provedení.

Fakt, že O.CT Tuning nabízí také novou sadu kol o rozměrech 20″ vpředu a 21″ vzadu od společnosti Vossen Wheels je naprosto vedlejší, když uvedeme, že desetiválec, který dopuje kňučící kompresor, nově disponuje výkonem 805 koní (600 kW) a 810 Nm točivého momentu. Upravený Huracán zvládne akceleraci z klidu na 100 km/h za pouhé 2,5 s! Maximální rychlost se pohybuje okolo 325 km/h.