prvni-jizda-2019-kia-proceed-gt-nurburgring

Nürburgring znovu otevřel své brány pro amatérské jezdce. Návštěvníci ignorují přísná pravidla

Autor: Anina Russová - Zdroj: Nürburgring/Facebook - Foto: Pavel Srp - 7. 5. 2020


Koronavirové zákazy a omezení byla a stále jsou frustrující pro všechny, včetně milovníků aut a rychlé jízdy. I na okruhu Nürburgring. Jenže právě i jeden z nejslavnějších okruhů světa, musel kvůli koronavirové pandemii uzavřít své brány. Stalo se tak 16. března. Od toho dne nebylo možné jej využívat pro profesionální testování, ale ani pro tzv. turistické jízdy. Dotklo se to i nás, na konci dubna jsme měli původně v plánu na okruh také vyrazit.

Po šesti dlouhých týdnech se naštěstí ukázalo, že koronavirus je lehce na ústupu a tak se postupně vracíme do běžného života. Proto své brány 30. dubna otevřel i tento německý okruh, ovšem s přísnými omezeními a pravidly. Jak se ovšem ukázalo, všechna ta pravidla a zákazy nikdo nijak výrazně nedodržuje.

https://www.facebook.com/nuerburgring/photos/a.458863095453/10163717037155454/?type=3&theater

Hygiena především

Takzvané ‚touristenfahrten‘, tedy jízdy pro veřejnost, jsou nově povoleny jen v režimu takzvaných bezkontaktních jízd. To znamená, že mezi řidiči a zaměstnanci okruhu nesmí dojít k žádnému fyzickému kontaktu.

V prvé řadě tedy není možné koupit lístek na jízdu přímo na okruhu. Vstupenky je možné si objednávat jen on-line. Přístup na trať je pak pomocí QR kódu, který můžete mít v telefonu nebo na vytištěné vstupence. Je přísně zakázáno u vjezdu na okruh vystupovat z auta.

Vzali jsme Subaru Levorg na nejtěžší okruh Evropy. Jak se mu (a nám) na Nürburgringu dařilo?

Kromě toho jsou v zázemí okruhu otevřeny jen jedny toalety, které jsou pravidelně desinfikovány, a přístup na ně je jen po jednom. To bude hlídat ostraha, která bude mít respirátor a ochranné rukavice.

Zavřeny jsou zatím také všechny hotely a restaurace v okolí okruhu. Posádka auta, které vjede na okruh, může mít jen dvě osoby. Obě se navíc musí nahlásit a zapsat, aby bylo možné v případě nákazy trasovat možný pohyb infikovaných. Zavřena jsou také všechna parkoviště kolem okruhu. To proto, aby se zamezilo shlukování těch, kteří se chystají na okruh, ale i nadšených diváků.

Moc to nefunguje

Jestli jsou Němci něčím doslova proslulí, tak je to hlavně citem pro dodržování pravidel a nařízení. Jenomže ve chvíli, kdy se otevřely brány okruhu, bylo to právě naopak. Parkují všude, kde se dá, vystupují z aut a baví se spolu ve skupinkách.

Přečtěte si také:  Kontrolky v autě nemusí být strašák. Vysvětlíme, co znamenají a jak velký problém jsou

https://www.instagram.com/p/B_uhmChD2b4/?utm_source=ig_embed

A vlastně je chápeme… Nürburgring je prostě magické místo, kde jste schopni myslet jen na vůni benzinu. Může se ale stát, že vedení okruhu pravidla ještě zpřísní nebo Zelené peklo znovu uzavře. Vše bude záležet jen na tom, jak se bude nebo nebude koronavirus šířit dál.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *