Milujete Nurburgring? Jestli ano, buď jste si ho už projeli nebo o tom tajně sníte. Doporučujeme vám vyrazit na víkend a zkusit si, co opravdu „Zelené peklo“ znamená. Okruh je v současné chvíli ve fázi velkých oprav a na internetu už se vedou dlouhé diskuze o tom, jestli zatáčky zůstanou stejné, stejně čitelné a nebo jestli bude potřeba učit se trať znovu. Myslíme si, že žádné velké změny nebudou, a proto je následující video velmi přínosné.

Představí se nám v něm zbrusu nové a velmi ostré BMW M4 GTS, které před dvěma měsíci na tomto okruhu zajelo rekordní čas 7 minut a 27 sekund a 88 setin sekundy! To znamená, že pokořilo i superauta jako Lamborghini Murcielago, Lexus LFA nebo Ferrari 458 Italia. Oproti „obyčejné“ M4 je tak rychlejší o 25 sekund, oproti předchozí generaci M3 GTS je rychlejší o 20 sekund. Pokud náhodou pochybujete, tak si připomeňme, že M4 GTS pohání přeplňovaný šestiválec s výkonem rovných 500 koní. To auto je tak dobré, že bylo během chvilky totálně vyprodáno.

Za volantem M4 GTS se představí Joerg Weidinger, který vám ukáže přesnou stopu, která by se na okruhu měla jet. Jeho jízda je vážně skvělá, naprosto čistá a báječně čitelná. Tohle si prostě užijete. 🙂

Bez doprovodného komentáře: