O tom, jak moc umí být Nurburgring náročný a nebezpečný jsme se před pár týdny přesvědčili sami. Nám se naštěstí všechny nehodly vyhnuly, ale trať byla často buď zavřená, nebo nás alespoň varovaly žluté vlajky. O nehodách na tomhle skvělém, ale záludném okruhu už jsme si říkali několikrát, ale i přesto nás záběry jedné z nich dnes vyvedly z míry.

Na videu je zachyceno potykání si se svodidly jedinečného vozu SCG003 společnosti Scuderia Cameron Glickenhaus. Ano, to je ten režisér nepříliš úspěšných filmů, který se rozhodl režisérskou židli vyměnit za post šéfa závodního týmu. Ve výsledku se celému týmu ale povedlo opravdu skvělé auto. S váhou pouhých 1350 kilogramů, výkonem 530 koní a točivým momentem 700 Nm to bude zdatný soupeř i pro stálice motoristického sportu. O tato čísla se stará dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec o objemu 3.5 litru, který pochází ze závodní divize Hondy.

Tahle bestie se náročně ovládá i za sucha, a co teprve, když zaprší a na silnici stojí voda… V takových podmínkách je Nurburgring náročný asi i pěšky. Jak je z videa vidět, stačí málo. Voda, rychlost kolem 200 km/h a jedna jediná milisekunda se špatnou reakcí nebo jen jinak pootočeným volantem… Auto se tak v plné rychlosti tvrdě potkalo se svodidly, ale především díky skvěle zpracované karoserii je řidič maximálně chráněný a i z tak opravdu nepěkně vypadající nehody odchází americký řidič Ken Dobson, který v tu dobu seděl za volantem, po svých. Silně otřesen, ale živý. Podle informací se nehoda stala při rychlosti 120 mph, tedy cca 193 km/h.

Auto mělo původně nastoupit do víkendového závodu 24 hodin Nurburgringu, ale díky nehodě se nakonec na startu neobjevilo.