SEAT už pilně testuje zbrusu novou generaci modelu Leon, které bychom se měli dočkat nejspíš ještě v letošním roce. Testy probíhají ve Švédsku a podle špionážních fotek, které přinesl server Carscoops, se dá alespoň trochu odhadnout, jak vlastně bude novinka vypadat. Je velká škoda, že si v SEATu dali takovou práci s maskováním auta, ale naštěstí nelze schovat úplně vše.

Z fotek víme, minimálně to, jak budou vypadat světlomety auta. A ty budou úplně nově tvarované. Ve chvíli, kdy auto na fotografiích brzdí, je krásně vidět obrys zadních světlometů i třetí brzdové světlo umístěné pod zadním stěračem. Očekáváme podobný pás mezi světly jako má SEAT Tarraco, v němž by se třetí brzdové světlo mělo ukrývat. Podobně už to vlastně měla druhá generace modelu Toledo. Rozdíl je také v zadním blinkru. Zatímco u Tarraca má podobu „jen“ dynamického pásu, vypadá to, že Leon bude mít tvar blinkru o něco zajímavější.

Nový Leon samozřejmě přijede na platformě MQB. Mezi její přednosti již patří také fakt, že je velmi variabilní a je připravena pro zástavbu prakticky jakéhokoliv pohonu, ten hybridní anebo elektrický nevyjímaje. Jsme si jisti, vzhledem k tomu, jakým směrem se ubírá současný automobilový průmysl, že Leon dostane plug-in hybridní pohon – ostatně značka SEAT CUPRA už ho předvedla v Ženevě… Chybět ale nebudou ani standardní benzinové nebo dieselové agregáty.

Co se interiéru týče, zatím není nic potvrzeno. Mluví se ale o tom, že i zde by měl být Leon inspirován novým tarracem, které tak nastolilo nový designérský směr, jakým se SEAT má v plánu vydat. Mimochodem, mělo by tak tomu být i co se přední masky týče, kterou by měl Leon od velkého SUV také tak trochu převzít. Uvnitř bychom ale měli počítat s hlasovým ovládáním, omlazeným infotainmentem a vylepšeným ovládacím rozhraním. Zatím to rozhodně nevypadá špatně, tak uvidíme, jak bude novinka nakonec vypadat.