Všechna města světa jsou prošpikována radary, které nám řidičům měří rychlost. A i když si dáváme na rychlost jistě všichni velký pozor, čas od času se stane, že nám přijde pokuta. Právě ve městech to překročení rychlosti naštěstí nebývá velké, a tak nás to stojí „pár korun“ a maximálně nějaké ty body. V Belgii se ale zbláznil radar a jednomu řidiči naměřil opravdu neuvěřitelnou rychlost, kterou odměnil také dosti neuvěřitelnou finanční pokutou.

Dotyčnému řidiči radar naměřil 696 km/h, což by z jeho Opelu Astra dělalo nejrychlejší sériový vůz světa. Navíc za takovou rychlost řidič vyfasoval ještě pokutu 6597 eur, tedy asi 169 tisíc Kč. Když mu pokuta přišla, prý chvíli jen nevěřícně zíral. Poté, co zavolal na policii, vše se rychle vysvětlilo. Takovou rychlostí samozřejmě nejel, maximálních povolených 50 km/h překročil ani ne o 10 km/h, takže nakonec platil jen pár eur.

Zajímavé na tom celém je, že dotyčnému řidiči taková pokuta vůbec přišla. V Belgii jsou totiž všechny přestupky zachycené radarem zpracovávány jen počítačem, takže tu nesmyslnou rychlost nemohl zaznamenat žádný z pracovníků a zastavit celé doručování. Nic vážného se nakonec nestalo a dotyčný se tomu může ještě pár dní smát.