Nový rekord na Nürburgringu. S dodávkou Volkswagen Transporter! – video

Autor: Anina Russová - 22. 6. 2013


Na slavném okruhu Nürburgring testují svoje vozy ty nejvyhlášenější autmobilky jako například Porsche, Subaru, Volkswagen nebo také Škoda. Slavná Nordschleife přitahuje nejen profesionální řidiče, ale také amatérské závodníky a tunery všeho druhu. Zajet co nejrychleší kolo na tohle okruhu se prostě stalo snem mnoha lidí.

Pamatujete si na rekord, který stanovila společně s pány z Top Gearu skvělá Sabine Schmitz? Jela s naprosto sériovým Fordem Transit a její čas byl po několika pokusech 10:08.49. Už jsou to tři roky, co se jí tenhle husarský kousek povedl, a po celou tu dobu se jednalo o nejrychlejší čas stanovený na tomto okruhu s dodávkou. Teď se však známá tuningová společnost Revo rozhodla, že to tak nenechá. Tenhle dvorní úpravce koncernu Volkswagen si na to upravil Volkswagen Transporter T5 a rekord opravdu pokořil. :) Kolo řidič Dave Lomas zvládl za 9:57, 36!

Z motoru 2,0 TDI přeplňovaného dvěma turbodmychadly se jim pomocí instalace kompletního nového výfukového potrubí Milltek, intercooleru a olejového chladiče Forge a samozřejmě přeprogramováním řídící jednotky podařilo dostat 220 koní. Nic dalšího upraveného, kromě podvozku Bilstein a nových kol, na autě nenajdete.

Dave Lomas k tomu dodal: „Byl jsem několikrát požádán, abych provezl po okruhu nějaký vůz. Ale ještě nikdo mě nepožádal, abych pokud možno co nejrychlejší kolo odjel s dodávkou. Byla to velká zábava a přiznávám se, že jsme nečekal, že dodávka může být tak hbitá a přesná. Navíc jsem opravdu hrdý na to, že jsme se dostali s časem pod 10 minut.“

-AR-

 

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru