Opel_Mokka-a-Opel_Mokka-e
Opel Mokka a Opel Mokka-e

Na český trh vyjíždí nový Opel Mokka. Základní provedení startuje pod magickou hranicí 400 tisíc korun – už za 399 990 Kč získá zákazník SUV kompaktní třídy poháněné přeplňovaným motorem 1.2 Turbo o výkonu 100 koní, který se přes šestistupňovou převodovku přenáší na přední kola.

Nejde přitom o žádné „holátko“: Ve standardní výbavě základního modelu nechybí např. ABS/ESP, 6 airbagů, klimatizace, 7“ digitální autorádio DAB, elektrické ovládání všech oken zpětných zrcátek, dálkově ovládané centrální zamykání ani kompletní LED osvětlení.

Přečtěte si také:  Auta stále zdražují. Za poslední dekádu je to o víc než třetinu

Vyšší verze přidávají např. automatickou klimatizaci, litá kola, adaptivní tempomat, panoramatickou parkovací kameru atd. Naprostou špičkou a v segmentu unikátní nabídkou jsou pak LED matrixové světlomety IntelliLux LED Matrix se 14 elementy, které umožňují jízdu stále na dálková světla, aniž by byli oslňování ostatní účastníci provozu.

Benzin, nafta, elektřina…

Základní pohonnou jednotkou je přeplňovaný zážehový tříválec 1.2 Turbo 100 koní. Náročnější zákazníci mohou volit výkonnější verzi 1.2 Turbo 130 koní, která může být propojená s 8stupňovou automatickou převodovkou. Za výkonnější zážehový motor se připlácí jen 30 000 korun. A Mokka nezapomíná ani na vyznavače nafty, na které čeká mimořádně úsporný turbodiesel 1.5 CDTI o výkonu 102 koní, který je oproti základnímu motoru 1.2 Turbo 100 koní dražší o 40 000 korun.

Opel-Mokka-e 3R
Opel Mokka-e

Vnitřní třecí ztráty všech motorů byly minimalizovány, díky malému turbodmychadlu reagují motory bezprostředně na pokyny pedálu plynu a mají skvělý zátah od nízkých otáček. Spotřeba vznětové Mokky 1.5 CDTI dle NEDC činí jen 3,8 l/100 km, emise 100 g/km CO2.

Přečtěte si také:  Nový Volkswagen Multivan přijíždí k českým prodejcům. Základní cena je od 1,2 milionu korun

Mokku je možné získat i v elektrické verzi: Elektrická Mokka-e je poháněna elektromotorem o výkonu 136 koní, jehož nejvyšší točivý moment 260 Nm je k dispozici okamžitě po rozjezdu. Podle normy WLTP činí akční rádius vozu s 50kWh baterií až 324 km na jedno nabití.

První Opel s „tváří“ Opel Vizor a digitalizovanou palubní deskou Pure Panel

Opel Mokka se stal prvním Opelem, který představil novou čelní masku Opel Vizor. Detailní změnou je i nově přestylizované logo automobilky a název vozu vyvedený výraznými literami po celé šířce zádi. Nastupující Mokka je zároveň prvním Opelem s nově řešenou digitální palubní deskou Pure Panel.

Opel_Mokka
Opel Mokka

Nový Opel Mokka zaujme na první pohled dokonalými proporcemi a precizním zpracováním i těch nejmenších detailů. Charakteristickým rysem 4,15 metru dlouhého pětimístného kompaktního vozu jsou krátké převisy karoserie a široce rozkročená silueta. Nepřehlédnutelným a nezaměnitelným prvkem je čelní maska Opel Vizor. Jeho inspirací bylo hledí integrální motocyklové přilby. Opel Vizor dokonale integruje masku chladiče. LED světlomety i nově stylizované logo automobilky Opel.

Čistý a zároveň velmi působivý styling se odráží i v interiéru. Dominantou přístrojového štítu Pure Panel jsou dva rozměrné displeje. Pure Panel se snaží řidiče nezahlcovat spoustou zbytečných informací, designéři Opelu hovoří o tzv. „digitálním detoxu“. Vše je dokonale promyšleno, připraveno pro zcela intuitivní a snadné ovládání. Sympatické je, že řada funkcí se stále ovládá knoflíky namísto složitého listování v mnoha menu a podmenu dnes běžných dotykových obrazovek.

Nový Opel Mokka se ukázal v České republice. K zákazníkům přijde na jaře

Majitele vozů Opel Mokka/Mokka-e se mohou spolehnout na služby OpelConnect a aplikaci myOpel.

Špičkové asistenční systémy

Nová Mokka je vybavena špičkovými technologiemi, příkladem může být adaptivní tempomat ACC (Advanced Cruise Control) nebo systém aktivního udržování v jízdním pruhu ALP (Active Lane Positioning). Všechny verze jsou standardně vybaveny elektrickou parkovací brzdou a čtením dopravních značek. K dispozici je i couvací kamera se záběrem 180 stupňů a systém samočinného parkování.

Přečtěte si také:  Volkswagen Golf R Variant přijíždí. Má stejný výkon jako hatchback, nechybí mu Drift mód, ale nenabídne výfuk Akrapovič

Nabídka infotainmentu zahrnuje přístroje Multimedia Radio a Multimedia Navi se sedmipalcovým dotykovým barevným displejem. Špičkou je přístroj Multimedia Navi Pro s desetipalcovým barevným dotykovým displejem. Displeje jsou dokonale integrovány do elegantního přístrojového štítu Pure Panel a jsou mírně natočeny směrem k řidiči.

Opel_Mokka
Opel Mokka

Skvělá agronomická sedadla jsou již delší dobu charakteristickými prvkem vozů Opel. Pro Mokku jsou připravena i sedadla čalouněná Alcantarou nebo kvalitní kůží. Třešničkou na dortu jsou kožená sedadla s masážní funkcí pro řidiče. Ve středovém panelu před řidičem je odkládací schránka, ve které je možné indukčně nabíjet smartfony.