Opel Corsa nové generace ještě ani nebyl uvedený na trh – a už lze hovořit o velkém úspěchu. I když do oficiálního zahájení prodeje zbývá ještě několik týdnů, už si novou Corsu objednalo více než 30 000 zákazníků.

„Nový Opel Corsa má skvělý start. Ačkoli zákazníci jej ještě ani neviděli naživo u prodejců a nemohli si jej vyzkoušet při testovací jízdě, máme už spoustu objednávek. To dokazuje, že jsme vytvořili velmi přesvědčivý komplex designu, techniky a ceny,” říká Peter Christian Küspert, místopředseda představenstva Opel Group odpovědný za prodej a poprodejní služby.

Opel Corsa nové generace měl světovou premiéru na letošním pařížském autosalonu začátkem října. V České republice a na Slovensku začnou autorizovaní prodejci přijímat objednávky v průběhu listopadu.

Corsa je jedním z nejdůležitějších modelů v portfoliu značky Opel, připadá na ni přibližně čtvrtina z celkových prodejů. Od uvedení Corsy první generace před 32 roky se prodalo přibližně 12,4 milionu těchto malých automobilů značky Opel. Jenom modelů Corsa současné čtvrté generace se v období let 2006 až do podzimu 2014 prodalo téměř 3 miliony kusů.

I na samém konci svého životního cyklu je Corsa čtvrté generace velmi populární. Od začátku tohoto roka se v Evropě neprodával žádný jiný model značky Opel tak dobře, jako Corsa D. V Německu Corsa D byla dokonce v září tohoto roku nejžádanějším vozem své třídy.

Nový Opel Corsa je významným prvkem modelové ofenzívy značky Opel, v jejímž rámci bude do roku 2018 uvedených na trh 27 nových modelů a 17 nových motorů. Například v příštím roce to bude malý model KARL. Spolu s modelem Corsa E a stylovým modelem ADAM tak Opel do nejmenšího segmentu uvede na trh tři nové modely v období kratším než dva a půl roku. Díky tomu bude mít Opel nejširší portfolio malých automobilů ve své historii a současně nejmladší na celém automobilovém trhu.

Opel Corsa