lrdefenderwlrd30041905

Na oslavách Světového dne Land Roveru 30. dubna oznámila značka plány spjaté s novým modelem Defender. Zároveň se podělila o informace ohledně dokončení závěrečné fáze terénního testování s Tusk Trust v Keni. Prototyp Defenderu se speciální kamufláží bude vypomáhat v rezervaci Borana Conservancy. Vůz bude tahat těžká břemena, projíždět řekami a převážet zásoby napříč nehostinným terénem na ploše 14 000 hektarů.

Land Rover odhalí Defender již tento rok. Za celou dobu vývoje vůz bude mít na svém kontě více než 45 000 individuálních testů v těch nejextrémnějších místech na planetě. Inženýři značky Land Rover vzali celou testovací flotilu do 50 stupňového horka pouště, – 40 stupňů v Arktidě nebo do 3 000 m.n.m. do Skalistých hor v Coloradu, aby se přesvědčili, že nový Defender zvládne držet krok s každodenním životem i těch nejodvážnějších zákazníků.

„Kromě rozsáhlých simulačních a zkušebních testů jsme s novým Defenderem najezdili 1,2 milionu kilometru všemi terény a extrémními podmínkami, abychom zajistili, že vyrobíme ten nejbytelnější a nejschopnější Land Rover všech dob. Příležitost k tomu vyzkoušet vůz v keňské rezervaci Borana Conservancy díky společnosti Tusk Trust umožní našim technikům ověřit, že v závěrečné fázi našeho vývojového programu vše splňujeme,“ dodal Nick Rogers, Director Group Engineering Jaguar Land Rover.

Silniční dynamiku tohoto modelu s pohonem všech kol vyladili inženýři na německém okruhu Nürburgring a terénní vlastnosti pak otestovali na blátivých cestách v britském Eastnoru, skalních stezkách v Utahu či písečných dunách v Dubaji. Nový Defender byl navržen a vyvinut ve Velké Británii v Gaydonu, jenž je domovem značky Land Rover.

Land Rover je oficiálním partnerem charitativní organizace Tusk Trust pro ochranu volně žijících živočichů, které již 15 let pomáhá s dopravou na ta nejhůře dostupná místa světa.

  • Připraven na vše: Jeden z prototypů nového modelu Land Rover Defender najezdil v rámci testů 1,2 milionu kilometrů.
  • Nové překážky čekají: Speciálně maskovaný prototyp bude pokračovat v terénních zkouškách v Keni. Land Rover dlouhodobě spolupracuje s firmou Tusk Trust, která se věnuje ochraně přírody.
  • Terénní schopnosti: Prototyp bude tahat těžká břemena, brodit se v řekách a přepravovat zásoby v rezervaci Borana Conservancy v Keni tak, aby co nejvíce pomohl ochranářům přírody.
  • Testováno do extrému: Vývojový tým dokončí více než 45 000 individuálních testů na těch nejnehostinnějších místech světa.
  • Nový domov výroby: Defender bude vyráběn pro celý svět v nedávno otevřeném moderním výrobním závodě společnosti Land Rover v Nitře na Slovensku.
Přečtěte si také:  Nový Opel Mokka představil kompletní pohonné jednotky. Nechybí ani elektromobil

lrnewdefenderinfographic030519