Luxusní odnož automobilky Hyundai, značka Genesis, uvedla v březnu na trh zbrusu nový model označený jako Genesis G80. S velkým sedanem chce automobilka konkurovat zaběhlým prémiovým značkám, které se na korejském trhu mají velmi dobře. A podle prvních ohlasů to vypadá, že se Genesisům daří, objednávek není málo a zákazníci pějí chválu. Tolik pozitiv ale zákonitě musela vyvážit nějaká negativní zpráva, která přišla před pár dny.

54leté majitelce nového Genesisu G80 totiž její auto začalo při jízdě hořet. Když si řidička všimla prvních plamenů, zvládla zastavit u krajnice, jen kousek od tunelu Changwon 2. Stát se to přímo v tunelu, mohlo to ohrozit i další řidiče. Řidička naštěstí z auta stihla vystoupit a nic se jí nestalo.

Zaseklé kolo zapříčinilo vážnou nehodu a požár. Řidič naštěstí přežil

Poškození, která však plameny způsobily, jsou velká. Hasiči byli na místě sice rychle, ale i tak zcela shořela kapota a přední nárazník. I přední blatníky jsou zčásti roztavené a zčásti zcela zničené žárem, kouřem a hasičským zásahem. Motor to odnesl úplně.

Podle mluvčího hasičského sboru, který u požáru zasahoval a který se vyjádřil pro korejský zpravodajský kanál UPI News, zatím nebyla příčina požáru stanovena. Ve hře jsou prý dvě varianty – technická závada nebo chyba řidiče.

Záběry z místa požáru si od hasičů už vyžádala přímo automobilka Hyundai, která zahájila interní vyšetřování, aby přišla na to, kde se stal problém. Řidička uvedla, že během jízdy ve svém jízdním pruhu viděla nějaké papírové krabice a zbytky papíru. Už prý neměla možnost se vyhnout, tak do nich najela. Požár začal hned poté. Takové krabice by ale auto maximálně trochu poškrábaly, rozhodně by neměly zapříčinit takový požár. Značka Hyundai se k případu zatím nevyjádřila.