Nový Ford Mustang umí burnout „na povel“ – video

Autor: Pavel Srp - 22. 4. 2014


Kolem Fordu Mustang je hlavně v posledních dnech opravdu živo. Není dne, ba skoro ani hodiny, kdy by se někde nějaký Mustang neobjevil. Na svědomí to má nejen příchod nové generace a s ní stále nové a nové informace, ale zejména oslavy jeho 50 let. Díky tomu ho Ford například vystavoval na střeše mrakodrapu Empire State Building v New Yorku, připravil speciální edici nebo rekapitulaci uplynulých 50 let.

Jenže Ford se nezaobírá jen minulostí, jde dopředu a vyvíjí divoké jízdní asistenty – dá-li se to tak nazvat. Nová generace Fordu Mustang bude umět burnout „na povel“. Co si pod tím představit? Je to vlastně jednoduché.

V MENU palubního počítače bude možnost pojmenovaná slovním spojením „Line Lock“, která bude umět nastavit auto tak, aby mohlo na povel protáčet zadní kola. Elektronika auto nastaví tak, že zaktivuje přední brzdy a zadní zůstanou volné. Výsledkem bude to, že protáčejícícm se zadním kolům nebude nic bránit. Na vás bude jen tuto funkci v MENU zapnout, sešlápnout brzdový a plynový pedál a…. Efektní burnout je na světě! Podle Fordu má tahle vychytávka sloužit jako zahřátí pneumatik před startem závodu.

Pokud vás Ford Mustang s podobnými vychytávkami láká ke koupi, možná už víte, že se oficiálně dostane i do České republiky. České zastoupení Fordu už láká na předprodej… ;) Mrkněte SEM!

„Ford Mustang je vždy o krok napřed,“ píše se mezi řádky pod videem. Co vy na to?

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru