fiat_500

Nový Fiat 500 se stal v anketě News UK Motor Awards „Malým autem roku“

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Fiat - Tisková zpráva - 18. 10. 2021


Na základě hlasování čtenářů a odborných novinářů získal titul „Malé auto roku“ v anketě News UK Motor Awards 2021 nový Fiat 500.

Stejně jako v předchozích letech, anketa News UK vycházela z názoru veřejnosti a odborných novinářů z několika britských titulů a jejím cílem bylo zvolit nejlepší vozidla v několika kategoriích.

Přečtěte si také:  Svolávací akce za 37. týden: elektrická BMW mohou začít hořet a Fiat vás může zranit

Cena udělená v anketě News UK Motor Awards je již desátou cenou pro novou 500 dosaženou ve Velké Británii. Novinka získala celou řadu ocenění včetně „Green Car“ v anketě French Automobile Awards 2020, „Car of the Year a Best Small Electric Car“ v anketě Driving Electric. Vrcholem dosažených cen v mezinárodním měřítku jsou „Best Design 2020“ od německého magazínu Auto Motor und Sport a „Best Design Concept“ v renomované anketě „Red Dot Design Awards“.

Test elektromobilu Fiat 500e La Prima (2021)

Nová 500 byla na trh uvedena v březnu 2020 a od té doby nasbírala řadu prestižních ocenění. Mimo to je také nejprodávanějším elektromobilem v Evropě. V daném segmentu v Evropě si drží podíl 28 %. Lídrem trhu je ve 12 evropských zemích a jednoznačně je i nejprodávanějším elektromobilem v Itálii. Od uvedení v Izraeli a v Brazílii má nová 500 všechny předpoklady k tomu, aby se stala prvním globálním, plně elektrickým městským vozem.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek