subaru_solterra-elektromobil-napis

Nový elektromobil Subaru přijde za rok. Bude se jmenovat Solterra

Od Josef Pelikán | Zdroj a foto: Subaru - Tisková zpráva - 12. 5. 2021


Subaru Corporation oznamuje, že zcela nové, čistě elektrické a globální SUV značky Subaru se bude jmenovat Solterra. Jeho prodej bude zahájen v roce 2022.

Solterra je zcela nové, čistě elektrické SUV segmentu C značky Subaru. Je to také první model Subaru postavený na e-Subaru Globální Platformě, navržené výhradně pro čistě elektrické vozy.

e-Subaru Globální Platforma, která byla vyvinuta společnými silami Subaru a Toyoty, umožňuje širokými možnostmi kombinací mutiplikačních modulů, jako příď, střední a zadní část, efektivně stavět různé typy elektrických vozů. Zatímco obě společnosti spojily své znalosti a vytvořily zcela novou platformu, Subaru si kladlo za cíl dodat novému modelu maximální úroveň pasivní bezpečnosti a jízdní stability, což jsou pro Subaru vždy zásadní vlastnosti, nevyjímaje platformu pro elektrický vůz.

Přečtěte si také:  Aplikace POWERPASS nabízí řidičům škodovek přístup k více než 310 000 nabíjecích stanic v Evropě

Subaru společně s Toyotou nevyvinulo pouze platformu nového elektrického SUV Solterra, široká kooperace zahrnovala produktové plánování, design a výkonové parametry. V rámci této spolupráce obě společnosti využily svých silných stránek, v případě Subaru jde především o dlouholeté zkušenosti s pohonem všech kol a v případě Toyoty o rozsáhlé know-how v oblasti elektrifikace. Výsledkem je nové SUV, jehož vlastnosti je schopen nabídnout pouze vůz vybavený elektrickým pohonem.

subaru_solterra-elektromobil-silueta

Jméno Solterra vzniklo spojením slov „SOL“ a „TERRA“, latinských slov pro „Slunce“ a „Země“. Subaru dalo toto jméno jako symboliku, kdy slunce je matkou přírody a společně s našimi zákazníky dále posílilo formu soužití s ​​ní. Současně představuje náš závazek vytvářet tradiční SUV od Subaru schopné jízdy i v terénu, a to i v případě, že jde o vůz s čistě elektrickým pohonem.

Přečtěte si také:  Ford Otosan posouvá továrnu Fordu v Craiově vstříc elektrické budoucnosti

Model Solterra se připojí k aktuálním SUV od Subaru v podobě modelů Ascent, Outback, Forester a XV. Od poloviny roku 2022 se začne prodávat v Japonsku, USA, Kanadě, Evropě a Číně.