kia-xceed-spy-foto-1- (1)

Kia chystá ofenzivu mezi modely SUV. Kromě jednoho nového malého SUV to bude také zvýšený model Ceed. Ten se bude jmenovat XCeed a my už teď víme, jak bude vypadat.

Nafocena totiž neplánovaně byla hned dvě auta. To první zachytil špionážní fotografové při focení a natáčení oficiálních propagačních snímků. To druhé auto bylo vyfoceno jen tak při jízdě na silnici.

Kia zatím nezveřejnila mnoho informací a co se týká vzhledu, ukázala jen jedinou skicu. My se ale teď můžeme podívat na hotová auta. Model bude zapadat do rodiny Ceed, ale dostane mimo jiné zejména vyšší podvozek a oplastování karoserie.

Kia chystá zvýšený Ceed. Automobilka už ukázala skicu

Od jakéhokoliv modelu Ceed, ale i Proceed se však bude výrazně lišit nejen tvarem nárazníků, ale také světlometů – hlavně těch předních. Ani v tvarech karoserie neshledáváme žádnou velkou podobnost. Kia navíc nejde cestou spousty ostatních automobilek, které tyto zvýšené modely produkují na praktičtějších karoseriích kombi, ale auto udělala na pětidveřovém Ceedu.

Světová internetová média spekulují o technice. Dá se očekávat, že motory budou shodné s ostatními modely Ceed, případně možná nebudou v nabídce ty úplně základní. S jistotou se nedá potvrdit ani pohon. Většina novinářů se však přiklání k faktu, že hnaná budou pouze přední kola. Čtyřkolky by si měla Kia nechat jen pro větší modely Sportage a Sorento.

Nový Kia XCeed by se měl představit na podzim ve Frankfurtu, ale dá se očekávat, že oficiálně ho značka ukáže na fotografiích a videu o něco dříve.