2019 Porsche 935 Moby Dick

Novodobý „Moby Dick“ vypadá, jezdí i zní jako bestie

Autor: Pavel Srp - 5. 10. 2018


Porsche před týdnem představilo moderní „Moby Dick“. Zatím jsme ho nemohli vidět v pořádném pohybu, ale to se teď mění. Na to, jak vypadá, jezdí i zní, se můžeme podívat ve videu ze závodního okruhu Monza.

Tohle auto se na silnice nedostane, nemá potřebnou homologaci. Pokud tedy bude jezdit a nezůstane pouze v klimatizovaných halách svých 77 majitelů (tolik bude totiž vyrobeno kusů), bude se pohybovat výhradně na uzavřených tratích. Podle přiloženého videa ze závodního okruhu mu to vážně jde. Navíc v černé matné barvě vypadá „zle“…

Rychlost mu rozhodně nechybí, a to nejen v přímce díky motoru, ale ani v zatáčkách. O pohon se totiž stará 3,8litrový motor z Porsche 911 GT2 RS, jehož výkon je 515 kW/700 koní. Ovladatelnost zajišťuje nové nastavení podvozku a jistotu dodávají závodní šestipístkové jednodílné hliníkové brzdové třmeny v kombinaci s ocelovými drážkovanými kotoučovými brzdami s vnitřním chlazením a průměrem 380 milimetrů na přední nápravě a čtyřpístkové třmeny s brzdovými kotouči o průměru 355 milimetrů na zadní nápravě.

Nejlepší je karoserie auta, která se podobá původnímu Porsche 935/78. Nabízí výrazně rozšířené blatníky, ale i typicky protaženou přední a zadní část. Ostatně připomeňme si oficiální fotografie auta ve válečném zbarvení.

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru