Novitec upustil od supersportů a upravil Teslu Model X – video

Autor: Anina Russová - 16. 7. 2017


Novitec je německá tuningová firma, která se specializuje převážně na italské supersporty. Těm je schopna přidat na karbonových dílech i výkonech a výsledek většinou opravdu stojí za to. Tentokrát ovšem nechali supersporty spát a vrhli se na moderní elektromobil, na Teslu.

Pro začátek si vybrali Model X, ale protože jde o první počin na tomto moderním elektromobilu, držel se úpravce celkem při zdi. Bílá karoserie ukrývá novou sadu komponentů z uhlíkových vláken. Jde hlavně o nový přední spoiler, nástavce prahů, výsuvné přítlačné křídlo a nový zadní difuzor.

Nový design pak dolaďují speciálně pro Model X navržená 22palcová kola Vossen Wheels s označením NV-2. Zákazníci mohou vybírat až ze 72 barevných k kombinací, přičemž na Model X vždy dostanou pneumatiky 265/35 R22 vpředu a 285/35 R22 vzadu.

U Tesly nemá do techniky asi vůbec smysl sahat. Elon Musk moc dobře ví, co dělá. Proto se Novitec zaměřil jen na úpravu brzdového systému. Ten nabídne karbon-keramické kotouče o průměru 380 mm vpředu a 360 mm vzadu, které spolupracují s šestipístkovými, resp. čtyřpístkovými třmeny.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru