Sériové provedení Lamborghini Aventador LP750–4 SuperVeloce je vozem, ze kterého většina ostatních aut strachem upustí nejednu kapku oleje a pokud má majitel dostatek zdravého rozumu a pudu sebezáchovy, půjde taky do kolen. Jenže dnešní svět funguje na principu, že nic není dost dobré… Úpravce Novitec si je této arabské úchylky velmi dobře vědom a v rámci programu Torado nabízí úpravu tohoto už dost rozzuřeného býka.

Novitec Torado Lamborghini Aventador LP 750-4 SV 4

Novitec Torado je divize, která se věnuje čistě vozům ze Sant’Agaty. Nové díly se věnují aerodynamice, motoru, ale nová jsou také třeba kola. Nový bodykit pro Aventador SV nabízí jiný přední spoiler, žebrované nástavce boků, větrací otvory nad nimi a masivní zadní spojler. Celkem pochopitelně je vše z karbonových vláken. Ze stejného materiálu byl vyroben i nový krytu motoru a vnějších zpětných zrcátek. Změny nejsou až tak markantní, nicméně už sériová podoba ostrého modelu SV má agresivity na rozdávání. Úpravce ve své zprávě dost často zmiňuje také zlepšenou aerodynamiku, to je však otázka. Mám takový pocit, že Lamborghini má tento aspekt dost dobře podchycený už z výroby.

Došlo také na úpravy podvozku, celý Aventador je o dalších 33 mm blíže k asfaltu. Jak jsem zmínil výše, nová jsou také kola, která mají jednu centrální matici. Nejedná se o žádnou lacinou parádu, do této hry se zapojila také floridská firma Vossen Wheels. Vpředu mají kola průměr 20″, ta zadní jsou ještě o jeden palec větší. To všechno je zabaleno do lepivé směsi P-Zero od značky Pirelli. Nová kola si můžete nechat nalakovat celkem 72 odstíny! Kdo tohle má? 🙂

Vyšperkovaný, uprostřed uložený agregát nabízí z objemu 6,5 litru celkem 750 koní. Přemapováním řídicí jednotky a instalací průchodnějšího výfuku se u dvanáctiválce podařilo zvýšit výkon na 796 koní (586 kW)! Takovou porci koní doplní ještě 738 Nm točivého momentu. A nás zajímá jedno. Jak se to všechno projevilo na dynamických parametrech? Těžko říct, Novitec žádná čísla neuvádí. Ono trumfnout tovární čas zrychlení na 100 km/h za pouhé 2,8 sekundy nebude jen tak.