A je to venku! Jedna z nejočekávanějších novinek letošního roku spatřila světlo světa a ať se zeptáte kohokoliv, uslyšíte jen to, že je prostě skvělá! O čem mluvím? O nové Alfě Romeo Giulia. Tenhle zbrusu nový sedan italské automobilky má velké ambice. V prvé řadě by měl automobilce pomoci, protože její prodejní čísla nejsou žádná sláva…

Sportovně elegantní sedan na to ale jde rozhodně dobře. Alfa Romeo šla přímou cestou, a tak Giulii vypustila do světa v tom možná nejlepším, nejsilnějším a také s největším pravděpodobností v nejdražším provedení. Pod kapotou si brumlá dvakrát přeplňovaný třílitr V6 o výkonu kolem 500 koní. Na motoru se podílela i automobilka Ferrari, díky čemuž může Alfa Romeo směle vyrazit do boje třeba i s takovým BMW M3.

Giulia bude mít v nabídce buď pohon všech nebo jen zadních kol. K tomu ideální rozložení hmotnosti 50:50 a platformu, která se prý nejvíc podobá Maserati Ghibli. To vše spolu s faktem, že se její pohotovnostní hmotnost udržela na cca 1,5 tuny jsou neuvěřitelně silné argumenty. Teď už záleží na tom, jakou nastaví Alfa Romeo cenovou politiku, ale rozhodně se máme na co těšit.

Samozřejmě to není jen o motoru, automobilka si připravila také několik dalších vychytávek jako Active Aero Splitter, jehož práce je vidět i na promo videu, velké množství karbonových dílů, karbon keramické brzdy nebo adaptivní podvozek. Zcela jistě půjde o skvělou (nejen) víkendovou hračku, která by měla podle všeho, co zatím víme, skvěle fungovat. Aut, o kterých můžete říct, že prostě fungují tak, jak mají, jsou komunikatovní a mají koule, je dnes zatraceně málo. Tak uvidíme, jestli se mezi ně zařadí i Alfa Romeo Giulia.