lamborghini huracan

Novinka stáje Lamorghini se představuje na prvních fotografiích a krátkém videu

Autor: Anina Russová - 20. 12. 2013


Tak to vypadá, že se ve světě supersportů chystá doslova epická bitva. Lamborghini se sice rozloučilo s modelem Gallardo, jehož poslední kus sjel z výrobní linky před pár týdny, ale vcelku rychle ho nahradila chystanou novinkou Huracán.

Lamborghini většinu podrobností stále tají, ale utajit vše se jim naštěstí nepodařilo. Máme pro vás několik málo informací o chystané novince z italského městečka Sant’Agata Bolognese, kde se vozy Lamborghini vyrábí.

Chystaná novinka s názvem Huracán se na prvních fotografiích ukázala ve žlutém kabátě, tak typickém právě pro Lamborghini. Na první pohled jsou vidět velice ostré hrany, linky a také poměrně krátký rozvor kol. Uvnitř vozu dominuje velký středový tunel, který interiér rozděluje na dvě části. Na něm lze nalézt veškeré potřebné (a možná i nepotřebné?) ovladače, podobně jako je to v modelu Aventador.

Proslýchá se, že nový vůz ponese označení LP610 – 4, což nám naznačuje, že pod kapotou bude motor V10 o objemu 5.2 litru, který by měl všechna kola pohánět silou 610 koní. Gallardo přenášelo výkon pomocí starší jednospojkové převodovky, ale u tohoto nového modelu se očekává, že dostane modernější, plynulejší a rychlejší dvouspojkovou převodovku. V důsledku toho se dá očekávat čas na sprintu z 0 na 100 km/h za zhruba 3,0 sekundy. A co teprve ten zvuk po nastartování

A proč, že jsem mluvila o té epické bitvě. Tahle novinka by totiž mohla přidělat pár vrásek ikonám jaými jsou Ferrari 458 Italia nebo McLaren 12C. Rozhodně se máme na co těšit!

-AR-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek