Nové SUV Škoda Kodiaq prošlo před zahájením výroby důkladnými testy

Autor: Tisková zpráva - 16. 9. 2016


Třeskutý mráz daleko na severu, palčivé horko na jihu a extrémní namáhání ve zkušebních stanicích. Před svou světovou premiérou, která se těšila značné pozornosti, zvládl vůz ŠKODA KODIAQ navýsost náročný testovací program. Výsledek zní, že nové SUV tradiční české značky je i stran kvality a spolehlivosti etalonem ve svém segmentu. Rozsáhlé testy s vozem prováděl tým kolem vedoucího projektu celého vozu Jiřího Dytrycha.

Značka ŠKODA podrobila prototypy a předsériové modely nového vozu ŠKODA KODIAQ po celém světě intenzivnímu testovacímu programu, který zahrnoval kupříkladu extrémní klimatické podmínky stejně jako dlouhé trasy na špatných cestách. Výsledek zpřísněného vývojového maratonu je jednoznačný: nové SUV tradiční české značky splňuje ambiciózní kvalitativní standardy, kterých musejí dosahovat všechny modely značky ŠKODA.

Dříve než začne sériová výroba, prodělávají prototypy různé zkouškové scénáře – od virtuálního vývoje přes klimatickou zkušební stanici s teplotami od mínus 40 do plus 90 stupňů Celsia, reálné zkušební jízdy za slunečního svitu, deště a sněžení až po takzvanou dynamickou zkušebnu a funkční testy.


TIP: Sháníte nové auto na operativní leasing?
 
Vyplňte krátký formulář a poptejte ho. Vybereme pro vás ty nejlepší a nejvýhodnější nabídky. Anebo si vyberte přímo z aktuálně dostupných aut.
 
Chci operativní leasing!
 
Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru