15-let-3-generace-mitsubishi-outlander

Nové Mitsubishi Outlander PHEV bude představeno v roce 2024

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Mitsubishi -  13. 3. 2023


Mitsubishi Motors Europe pokračuje v rozšiřování své řady a investicích na evropském trhu. Mitsubishi aktuálně uvádí na trh novou generaci ASX a chystá nový model Colt, který bude uveden na trh na podzim tohoto roku. V roce 2024 představí v Evropě svou vlajkovou loď, novou generaci modelu Outlander PHEV.

Nové Mitsubishi Outlander PHEV, které bude vyvinuto pro Evropu, znovu potvrzuje závazek značky k důležitému evropskému regionu a dalšímu rozšíření nabídky v klíčových segmentech o elektrifikované modely. „Uvedení Outlanderu PHEV znovu potvrzuje závazek Mitsubishi Motors vůči evropskému trhu a zároveň představuje významný nový krok v našem produktovém plánu, který nás přivádí zpět do klíčového evropského segmentu D-SUV,“ řekl Frank Krol, prezident a CEO Mitsubishi Motors Europe, „Tří předchozích generací modelu Outlander se od uvedení na trh v roce 2003 v Evropě prodalo přes půl milionu vozů. Nová vlajková loď Outlander bude již 4. generací a díky svému oceňovanému designu a technologiím posouvá značku na novou úroveň v Evropě.“

Přečtěte si také:  Nový Ford Mustang představen. Má osmiválec, může mít i manuál a budou i okruhové verze

Mitsubishi Outlander PHEV staví na základech průkopnické první generace plug-in hybridního SUV – od svého uvedení na trh v roce 2013 se v Evropě prodalo 200 000 vozů. Rodinné SUV nové generace si odvezlo domů více než 20 ocenění za svůj design a technologii za poslední dva roky.

Karoserie nové generace tohoto SUV bude vyjadřovat designový jazyk Mitsubishi Motors, s pevnými boky, známým dynamickým štítem vpředu a jedinečným designem Hexaguard Horizon v zadní části – vytvářející pocit bezpečí a síly. Design interiéru kombinuje vysokou úroveň kvality, funkčnosti a japonského řemeslného zpracování pro prémiovější pocit.

Nový Outlander PHEV bude symbolizovat evropskou adaptaci druhé generace pokročilého plug-in hybridního systému Mitsubishi Motors založeného na EV filozofii se dvěma elektromotory pro pohon 4×4 a systémem Super-All Wheel Control vyšlechtěným v rally závodech. Osvědčená technologie PHEV první generace od Mitsubishi Motors byla zákazníky v Evropě dobře přijata – s předchozí generací a poté s modelem Eclipse Cross PHEV v roce 2021.

Přečtěte si také:  Na Slovensku byla zahájena předsériová výroba nových generací Škody Superb a Volkswagenu Passat

Nové Mitsubishi Outlander PHEV bude nabízet nejnovější asistenční a informační technologie pro řidiče, které zajistí vysokou úroveň bezpečnosti, komfortu a pohodlí. Na trh v Evropě bude uvedeno v roce 2024.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *