Nové koncepty Toyota ´GRMN´ a ´G Sports´ na Tokyo Auto Salon 2013

Autor: Pavel Srp -   12. 1. 2013


Toyota vystavuje na autosalonu „Tokyo Auto Salon 2013 with NAPAC1“ celkem čtyři koncepty, a to „GAZOO Racing tuned by MN“2 (GRMN) a „G Sports“3 (G’s), stejně tak jako dva vozy, které se letos v květnu zúčastní 41. ročníku vytrvalostního závodu 24 hodin na Nürburgringu v Německu.

Na celosvětově největší výstavě upravených vozidel, pořádané v termínu 11.-13. ledna v mezinárodním konferenčním centru Makuhari Messe v Chiba City, se ukáže celkem devět vozů značky Toyota a jeden vůz Lexus.

Mezi hlavní vystavované koncepty patří třídveřový model Vitz (segment B) ze série GRMN s motorem 1,5 l, označovaný „GRMN Vitz Turbo Concept“, který nabídne lepší dynamické parametry díky přeplňování a zaujme i vyladěným podvozkem a zesílenou karoserií pro okruhové závody, a dále „GRMN Sports FR Concept Platinum“, což je sportovní vůz s pohonem zadních kol pro okruhové nasazení, vybavený turbodmychadlem a mechanickým kompresorem (supercharger). Prezentace z řady G’s zahrnuje koncept se zážehovým motorem a hybridním pohonem, postaveným na modelu „Aqua“, označovaný jako „Aqua G Sports Concept“, nabízející vynikající spotřebu paliva a potěšení z jízdy. Dále se objeví sportovní sedan „Mark X G Sports Carbon Roof Concept“, jehož střecha z uhlíkových vláken zajišťuje nižší hmotnost karoserie a lepší jízdní vlastnosti.

Na stánku TMC se objeví i čtyři upravené kompaktní sportovní vozy „86“ (evropské označení GT86) s pohonem zadních kol – konkrétně „86 × style Cb“, „86 Modellista Concept“, „86 TRD Griffon Concept“ a „Tom’s N086V Concept“ – s cílem poukázat na široké možnosti zákaznických úprav, které se u modelu 86 nabízejí. Také na vídeňské Vienna Autoshow probíhající takřka ve stejném termínu byla k vidění upravená Toyota GT86 TRD.

Toyota aktivně vystavuje na tokijském autosalonu proto, že jej vnímá jako akci, na které se zhmotňují sny lidí v oblasti motorismu. V návaznosti na loňský autosalon automobilka doufá, že opět posílí radost z vlastnictví, řízení a debatování (v ČR už se jí to povedlo. Toyota GT86 získala titul Auto roku v hlasování veřejnosti) o automobilech, zejména na pozadí aktivit GAZOO Racing5, s možností zasáhnout ještě širší publikum, a získat tak nové automobilové nadšence.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *