2021-dacia-sandero-stepway-spy-photo-04

Nové generace modelů Dacia Sandero a Logan dováděly ve sněhu

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Motor1.com - Foto: CarPix, Motor1.com - 13. 3. 2020


Znovuzrození značky Dacia a filozofie, kterou ji Renault dal, byla trefa do černého. Cenově dostupné, přesto bytelné automobily se do vkusu zákazníků trefily a prodeje jsou velmi dobré. I proto jsme zvědaví na nové generace modelů Sandero a Logan, které se již testují.

Oba dva modely zachytili špionážní fotografové při testování na sněhu. A řidiči si to náležitě užívali. I přesto, že je takřka s jistotou jasné, že u Sandera, ale i u Loganu bude v nabídce výhradně pohon předních kol, smýkající se záď na fotkách dokazuje, že o zábavu může být i tak postaráno.

Očekáváme, že nové generace obou modelů budou stát na nové podvozkové platformě. S největší pravděpodobností by mělo jít o základ v podobě CMF-B, kterou používá i nejnovější generace Renaultu Clio. V současnosti stojí modely Dacia Logan a Sandero dokonce ještě na podvozku druhé generace Renaultu Clio.

Test Dacia Duster 1,5 dCi 80 kW S&S 4WD

Pod kapotou by se také měly částečně objevit tříválcové benzinové a čtyřválcové naftové motory, které pohánějí nové Clio. Vrcholem nabídky by mohl být benzinový, 140koňový motor TCe 140. Za příplatek by měla být na výběr i automatická převodovka.

Jak budou auta vypadat, zatím ještě nevíme. Vnější tvary jsou polepeny maskovací fólií a do interiéru není vidět. Všechny fotografie si můžete prohlédnout zde.

Nové modely by měly přijít na trh v příštím roce, ale ukázat by se mohly už koncem letošního roku.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek