kia-rio-autoskola- (2)

Nová vládní nařízení mají za následek stopku pro autoškoly a delší čas na vyřízení přestupků

Autor: Anina Russová - Zdroj: MP Pardubice, Ministerstvo dopravy ČR - Foto: Kia - 2. 3. 2021


V úterý 2. března musely všechny autoškoly v Česku narychlo zrušit závěrečné zkoušky svých studentů a to až na dobu minimálně tří týdnů, kdy je také omezeno cestování mezi kraji. Zároveň ale Vláda ČR nezakázala provozování autoškoly, takže žáci mohou chodit jak na teoretickou, tak na praktickou výuku. Ke zkoušce se ale nedostanou. Výuka pak musí probíhat za zvýšených protiepidemických opatření, instruktor i žák musí mít respirátor a auto by mělo být pravidelně desinfikováno. Nařízení přišlo velmi nečekaně a navíc na něj autoškoly musely reagovat opravdu rychle, protože o zákazu zkoušek rozhodla Vláda v noci z pondělí na úterý.

Přečtěte si také:  Zmatky a zase jen zmatky. Vláda v pátek uzavřela servisy. V sobotu je zase pootevřela, ale jen na výdejní okénka

Podle ČTK zkoušky měsíčně v průměru absolvuje kolem 12 500 studentů. Autoškoly však mají problémy dlouhodobě. Tento nový zákaz jen prohloubí nápor studentů, který vyvolal poslední rok plný různých opatření a zákazů. Ostatně, na jaře loňského roku byl provoz autoškol zakázán úplně a od té doby před sebou všechny autoškoly tlačí nápor žadatelů, který se novým nařízením jen zvýší. Asociace autoškol už ovšem oznámila, že hodlá jednat s úřady o tom, jak dál postupovat.

Delší čas na vyřízení přestupku. Ale jen někde

V návaznosti na nová nařízení a omezení volného pohybu osob, prodloužila Městská policie Pardubice dobu pro vyřešení přestupku z původních 15 na 30 dnů. Aktuální omezení pohybu se nevztahuje na cesty za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí, včetně zajištění nezbytného doprovodu příbuzných a osob blízkých. Prodloužení lhůty pro vyřešení přestupku trvá do odvolání nového nouzového stavu.

V Praze nic takového zatím není v plánu, protože dle vyjádření tamní městské policie to ani není potřeba. Už z doby prvního nouzového stavu přešli pražští městští strážníci k řešení všech přestupků a ke komunikaci s řidiči pokud možno online.

Přečtěte si také:  Vyzkoušel jsem si znovu autoškolu. Jak jsem dopadl?

V případě osobního řešení, a to platí pro jednání na všech úřadech či právě na policii, je pak nutné si chránit dýchací cesty (nos, ústa) respirátorem nebo obdobným prostředkem, který splňuje  normy např. FFP2 nebo KN95.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek