toyota-supra-nehoda-na-nurburgringu-2

Nová generace Toyoty Supra je skloňovaná ze všech stran. Jedni ji milují, druzí nenávidí. Jisté ale je, že rozdmýchává vášnivé debaty. A jsme si jistí, že je rozdmýchá i nehoda, která se jí stala na okruhu Nürburgring.

Nehoda se stala předevčírem v podvečer v zatáčce na 9. km, která se jmenuje Ex-Mühle. Občas je nazývaná také jako “Junek Bend” po jezdci jménen Vincenc Junek, který zde zahynul při nehodě v roce 1928. Jde o poměrně hodně ostrou pravotočivou zatáčku, která vede na výjezdu z kopce od nájezdu v Adenau.

Informací k nehodě příliš není, ale víme, že řidič, který seděl za volantem, je v pořádku a odneslo to jen auto. To nabouralo přední částí do svodidel a o celý předek prakticky přišlo.

Nehoda se stala při tzv. “Industry Pool” testování, kdy po trati jezdí automobilky a jde tedy o testovací auto značky, nikoliv o auto soukromého majitele.

Fotky se objevily poprvé na facebooku a pod příspěvkem se rovnou objevila i fotka, jejíž autor tvrdí, že jde o totéž auto ještě před jízdou.

Mimochodem není to první nehoda, kterou nová generace Toyoty Supra zažila na okruhu Nürburgring. Nehodu měl totiž tehdy ještě zamaskovaný prototyp i loni v srpnu. Tehdy vůz havaroval na dlouhé rovince Döttinger Höhe, kde začínají a končí turistické jízdy. Auto tehdy narazilo do pravých svodidel. Ani tehdy naštěstí nebyl řidič nijak zraněn.