Nová Pagani Zonda 764 Passione odhalena

Autor: Anina Russová - 4. 10. 2012


U Pagani překvapili. Z ničeho nic si klidně do firemního showroomu vystavili jejich nejnovější počin v podobě modelu Zonda 764 Passione. Podle informací, které se točí po internetu, je nová Zonda vyrobená z kombinace šedého a černého karbonu se světle šedými pruhy. Kola jsou v elegantní černé barvě a interiér je čalouněný tmavě červenou kůží.

Nová Zonda 764 Passione by měla být motorově stejně vybavena jako předchozí Zonda 760. Mluvíme tedy o motoru V12 AMG o objemu 7,3 litru, který, jak již název napovídá, dodává Mercedes-Benz. Výkon motoru je brutálních 760 koní. Jen tak pro zajímavost, je to o 90 koní více než má Zonda Cinque a o 20 koní více než nabídne Zonda R, jíž je právě tenhle model inspirovaná. Zonda R ale pod kapotou schovává „pouze“ 6 litrový motor a není určena pro běžný silniční provoz. Zonda 764 je silnější, lehčí a rychlejší a na silnici smí.. No už se moc těším, až tuhle bestii někde uvidím… :)

A ještě jedna perlička na závěr. Lewis Hamilton je velký fanoušek Zondy a jednu 760 LH má v garáži. Tenhle jeho kousek měl jako první nový druh manuální převodovky, kterou si slavný majitel velmi pochvaloval. A když už někdo takový řekne, že je to dobré, něco to znamená. Tak u Pagani tuhle převodovku vzali a nacpali ji i do téhle novinky. :)

Zdá se mi, že že pojem peklo na kolech dostal nové rozměry. :)

-AR-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru