kia-sorento-4generace-2021-spy-foto-kalifornie-caranddriver- (2)
Zdroj: caranddriver.com

Kia na mezinárodním autosalonu v Ženevě v březnu 2020 ukáže novou, již čtvrtou generaci svého velkého SUV Kia Sorento. V rámci této informace dnes značka zveřejnila také skici, ale na internet už se dostaly fotky zcela odmaskovaného auta.

Čtvrá generace vlajkové lodi značky Kia, je nejnovějším přírůstkem do modelové řady SUV korejské automobilky. Sorento je prvním modelem postaveným na nové generaci podvozkové platformy Kia pro středně velká SUV. Automobilka tvrdí, že Sorento „ve své třídě nastoluje nové měřítko v otázkách praktičnosti a pyšní se prostorností, která může směle konkurovat větším vozidlům“. Nová generace modelu rovněž poprvé v rámci modelové řady Sorento používá hybridní pohon.

Kia Sorento, která míří na globální trhy včetně Evropy, nabízí proto širokou řadu inovací, jako např. vyspělé systémy na podporu řízení i progresivní funkce konektivity a palubního infotainmentu.

Stálice globální modelové řady Kia se může pochlubit více než třemi miliony prodaných vozů od uvedení první generace Sorenta na světové trhy v roce 2002.

Sériová podoba auta už ale není žádným tajemstvím, protože se ji podařilo vyfotit během focení a natáčení reklamního spotu v Kalifornii. Fotky zveřejnil magazín Car and driver. Oficiálně bude nová Kia Sorento odhalena 3. března 2020 na autosalonu v Ženevě.