Nová generace Škoda Superb se předvedla před 800 hosty ze 35 zemí – foto + video

Autor: Tisková zpráva -   18. 2. 2015


Působivá světová premiéra nejlepšího vozu ŠKODA všech dob. Za doprovodu speciálně pro tento účel zkomponované „Symfonie Superb“ se včera v pražském Fóru Karlín poprvé před početným obecenstvem představila nová ŠKODA Superb. Zcela nově vyvinutá vlajková loď znamená pro značku ŠKODA mimo jiné revoluci designu a nadchne ještě lepší nabídkou prostoru a komfortu. Na bázi inovativní techniky MQB koncernu Volkswagen dosahuje tato dnes již třetí generace vrcholného modelu značky ŠKODA špičkové úrovně v oblasti bezpečnosti, konektivity, ekologie a posunula se tak k horní hranici střední třídy.

Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland u příležitosti světové premiéry třetí generace modelu Superb řekl: „S tímto automobilem vstupuje značka ŠKODA do nové éry. V uplynulých letech jsme naši modelovou paletu obnovili a rozšířili. Nová generace modelu Superb změny umocní a značku dále emocionalizuje. ŠKODA Superb je důkazem našich nemalých ambicí v automobilové střední třídě. Po technické i výtvarné stránce dosahuje špičkové úrovně a odhaluje současné postavení společnosti ŠKODA AUTO. Tento skvělý automobil nadchne pro značku ŠKODA nové zákazníky ze soukromé i podnikatelské sféry.“

Slavnostní světová premiéra nové generace modelu ŠKODA Superb se konala včera večer ve Fóru Karlín v Praze. Zhruba 800 hostů z 35 zemí – mezi nimi i zástupci světových médií a vysoce postavení hosté z koncernu Volkswagen, společnosti ŠKODA AUTO i představitelé politického, ekonomického a společenského života – bylo novým špičkovým modelem značky nadšeno. Nová ŠKODA Superb byla nesporně „hvězdou“ večera.

Debut nové vlajkové lodi automobilky byl působivě doplněn premiérou speciálně pro tento večer zkomponované „Symfonie Superb“ uvedené věhlasnou Českou filharmonií. Přítomné nadchla napínavá kombinace klasického hudebního tělesa se sólovým partem elektronické hudby v podání tří sólistů (klávesy/syntetizátor, elektrická kytara a housle). Jedná se tedy o velmi originální způsob hudební emocionalizace nové generace modelu ŠKODA Superb. „Symfonii Superb“ složil maďarsko-německý muzikant a hudební producent Leslie Mandoki.

Dalšími vrcholnými okamžiky večera byla skvělá vystoupení americké soulové legendy Chaka Khan a dánské zpěvačky Aury Dione.

ŠKODA Superb představuje již od roku 2001 vrchol modelové palety značky ŠKODA. Dosud (stav k: 31. 01. 2015) dodala automobilka svým zákazníkům více než 700 000 vozů ŠKODA Superb první a druhé generace. Model se tak stal jedním z nejoblíbenějších automobilů střední třídy.

Přečtěte si také:  Nová generace MINI Cooper představena. Zatím jen jako elektromobil

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *