Nová aplikace Toyoty potrápí čerstvé řidiče a pohlídá jejich styl jízdy

Autor: Anina Russová -   19. 8. 2017


Pokud jste někdy jako čerstvý řidič s ještě mokrým řidičákem zažili tu chvilku, kdy žádáte rodiče o zapůjčení jejich auta, určitě jste dostali spousty více či méně důležitých rad o tom, jak řídit, jak neřídit a na co všechno dávat pozor. Rady jsou dobré a velmi nutné, ale tak nějak tušíme, že většina mladých s čerstvým řidičákem je stejně velmi rychle vypouští z hlavy. Bohužel si v tu chvíli neuvědomují, že jim jde minimálně o zdraví.

Nepřeháníme, opravdu. Potvrzují to různé průzkumy, které říkají, že v prvním roce řízení zažije dopravní nehodu až 20 % řidičů. A bohužel ji často i zaviní. Právě proto přišla Toyota s celkem zábavným, ale nejspíše funkčním řešením toho, jak umravnit mladé řidiče, kteří mají od rodičů půjčené auto a poprvé zkouší ten úžasný pocit svobody za volantem.

Nová aplikace se jmenuje Safe and Sound a umí spolupracovat jak s autem, tak s telefonem napojeným na dnes velmi populární Spotify. Stačí, aby ji rodiče před odjezdem potomka aktivovali a dál mohou být už v klidu. Aplikace totiž hlídá překročení maximální povolené rychlosti a také situace, kdy řidič vezme telefon z držáku do ruky.

V obou případech pak celkem nahlas pustí rodičem předvolený hudební playlist, který zvládne vytříbené ouško mladého řidiče řádně potrápit. A kdo by asi chtěl dělat machra před kamarády, když se z reproduktorů v autě začne linout teskná symfonie D-dur nebo ten – podle rodičů – nejlepší výběr dechovky. :)

Aplikace toto hudební trápení opět vypne ve chvíli, kdy řidič začne dodržovat maximální povolenou rychlost nebo když odloží telefon zpět do držáku. Aplikace zároveň automaticky vypíná všechny notifikace sociálních sítí, aby řidiče nijak nerozptylovaly a zároveň umí dát rodičům vědět, že dítko dojelo v pořádku do cíle.

Abychom byli upřímní, aplikace nás velmi baví, a tak nějak se nám v souvislosti s ní dere na mysl jediné. Simply Clever… :)

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *