Představte si situaci, že v klidu natankujete, zaplatíte, a když se vrátíte do auta, abyste odjeli. Jenomže nejde nastartovat a auto začne hořet. Přesně tak by se v krátkosti dal popsat příběh řidičky, které se nejspíš na chvilku zastavilo srdce u čerpací stanice ve Zlíně. Její peugeot začal hořet hned vedle stojanu čerpací stanice, takže k pořádnému maléru to byl opravdu jen malý krůček.

Řidička ale měla v tom velkém neštěstí vlastně i štěstí. Nejen, že se to stalo ve městě a tak byli hasiči na místě během opravdu krátké doby, ale navíc tu byla i pohotová obsluha čerpací stanice, která zabránila nejhoršímu. Nejprve totiž vypnula elektrický proud na celé stanici a hned poté se s ručními hasicími přístroji vydala řidičce pomoci.

Požár vznikl v motorovém prostoru, ale to, proč, zatím není jasné. Hasiči po příjezdu na místo auto dohasili, odpojili plynovou nádrž, kterou mělo auto v zavazadlovém prostoru, a auto odtlačili od stojanu.

Přečtěte si také:  Nejdřív ucítil kouř, pak vyšlehly plameny. Požár BMW dokonce zničil silnici

Bez duchapřítomné pomoci obsluhy čerpací stanice tohle vše mohlo skončit mnohem hůř. Kombinace požáru, stojanu čerpací stanice, benzinu v autě a plynové nádrže opravdu nezní moc dobře.