pozar-bmw-2

Tohle je situace, kterou asi všichni doufáme, že na vlastní kůži nezažijeme. Požár auta, obzvlášť během jízdy, je nebezpečný a vůbec si nechceme představovat tu bezmoc, která na řidiče nebo celou posádku zákonitě musí při takovém požáru dolehnout. Přesně to ale v pondělí 7. prosince 2020 zažíval řidič BMW řady 3, generace E46.

Hasičům vypověděl, že nejprve ucítil kouř a hned poté z motorového prostoru vyšlehly plameny. Naštěstí zachoval chladnou hlavu. Zastavil u krajnice, z auta utekl do bezpečné vzdálenosti a zavolal hasiče.

Přečtěte si také:  Zaseklé kolo zapříčinilo vážnou nehodu a požár. Řidič naštěstí přežil

Na místo jako první dorazila jak profesionální jednotka z Přelouče, tak dobrovolná z obce Břehy. Hasičům stačilo asi osm minut, aby plameny zlikvidovali, ale jak je patrné z jejich fotografií, oheň zničil značnou část auta.

Po uhašení ještě hasiči motorový prostor zkontrolovali termokamerou, to kdyby se měl oheň tendence se znovu rozhořet a odpojili baterii. Plameny měly takovou sílu, že dokonce poničily asfalt na silnici, který by měl v nejbližší možné době projít opravou. Dle fotek to ale vypadá, že BMW už opravou neprojde. Není nejspíš už co opravovat.