Nissan-Qashqai

Nissan v Ženevě představuje vylepšený Qashqai + video

Autor: Tisková zpráva - 7. 3. 2017


Nissan dnes odhalil nový crossover Qashqai, který doznal značného vylepšení již tak luxusního charakteru. Úpravy se týkají moderního designu exteriéru, kvalitnějšího interiéru a vylepšení jízdních vlastností.

Vše doplňují technologie Inteligentní mobility Nissan, které jsou dalšími kroky Nissanu na cestě za nulovými emisemi a nulovým počtem smrtelných dopravních nehod. Nový Qashqai bude v průběhu fiskálního roku 2017 k dispozici s technologií ProPILOT, která ovládá řízení, akceleraci a brzdění při jízdě v jednom dálničním pruhu. Pro zákazníky to bude znamenat lepší jízdní vlastnosti, dokonalejší ovládání a větší svobodu ve velmi hustém provozu i při cestování vysokou rychlostí.

Předseda představenstva společnosti Nissan Europe Paul Willcox k tomu řekl: „Inteligentní mobilita Nissan je samým středobodem naší produktové strategie a řídí se jí vývoj každého modelu. Důkazem je právě nový Nissan Qashqai a jeho vylepšení, která budou i nadále definovat a nastavovat standardy v segmentu crossoverů.“

Vylepšení interiéru

Luxusně působí u nového Nissanu Qashqai především interiér kabiny. Ta je lépe uspořádaná, jsou v ní použity kvalitnější materiály a pokročilé technologie. Qashqai se díky ní opět stává nejžádanějším vozem v segmentu.

Zcela nový je i nejvyšší stupeň výbavy – Tekna+. Obsahuje nová sedadla potažená vysoce kvalitní měkkou kůží Nappa s luxusním trojrozměrným prošíváním na středových panelech.

Nový je rovněž multifunkční a do „D“ tvarovaný volant s luxusními segmenty z matného chromu. Jeho součástí je i čtyřsměrný ovladač displeje palubního počítače, který umožňuje intuitivnější ovládání a zkrácení doby vizuální kontroly přístrojů.

Informační a zábavní systém NissanConnect doplněný o digitální rádio DAB a satelitní navigaci má nyní nové chytré uživatelské rozhraní.

Hudební fandové si nově mohou zvolit luxusní zvukový systém BOSE se sedmi reproduktory. Tento systém pro zákazníky představuje komplexnější zvukový zážitek a také příležitost uzpůsobit si poslech hudby na míru.

Vylepšení exteriéru

Exteriér navazuje na úpravy v interiéru a přináší svěží a sofistikovanější design a „luxusní dynamický“ styl. Mezi vylepšení patří i kompletně přepracovaná příď, díky které má teď Qashqai nejnovější mřížku chladiče ve tvaru V.

Nový je také nárazník a kapota ve tvaru lastury. Přepracovány byly rovněž sdružené světlomety, ve kterých jsou teď zřetelněji stylově odděleny halogenové světlomety od světlometů LED. Světlomety obsahují i světla pro denní svícení, která byla vyvedena v nejnovější verzi motivu bumerangu. Přepracované čelní světlomety přidávají novému modelu Qashqai na luxusním dojmu adaptivní přední světlomety zase zvyšují úroveň bezpečnosti při jízdě v noci.

V zadní části vozu došlo k rozšíření okamžitě rozpoznatelného motivu bumerangu přes celý světlomet. Motiv teď obsahuje i efekt trojrozměrné čočky, díky čemuž je charakteristický tvar ještě výraznější.

Kvůli posílení luxusního vzhledu vozu byly do palety barev přidány dva nové odstíny plné života. Je to modrá Vivid, ve které byl vyveden vůz odhalený při ženevské tiskové konferenci, a bronzová Chestnut.

Ještě lepší jízdní vlastnosti

Qashqai byl vždycky proslulý výbornými jízdními vlastnostmi. Díky mnoha vylepšením pod slupkou karoserie si nový model zachovává výjimečnou ovladatelnost. Změny v zavěšení kol, tlumení a řízení se projevily ještě preciznější charakteristikou jízdy po silnici.

Lepší využití materiálů pohlcujících hluk a silnější zadní sklo zase stojí za lepší ochranou interiéru před hlukem z vozovky, od motoru a od vnějších povětrnostních vlivů. K dispozici jsou i úžasná nová 17, 18 a 19“ hliníková kola, optimalizovaná s cílem dosáhnout co nejúspornějšího provozu.

Ani takto velký počet vylepšení však nijak neuškodil aerodynamickému výkonu modelu Qashqai. Vůz si zachoval součinitel odporu vzduchu o hodnotě 0,31, což je nejméně v dané třídě. Nejnižší v segmentu je rovněž hodnota emisí C02. Ta u vznětového motoru 1.5 dCi 110 k činí 99 g/km. Taková inovace pak řidičům modelu Qashqai pomáhá dosáhnout nízkých provozních nákladů.

Nové technologie Inteligentní mobility Nissan

Od zahájení prodeje v roce 2007 je model Qashqai středobodem touhy Nissanu zpřístupnit technologie Intelligent Driving široké veřejnosti a zvýšit tak důvěru řidičů i jejich přehled o vozidle. Nový Qashqai posouvá tento závazek ještě dál.

Technologie inteligentního brzdění byla rozšířena o rozpoznávání chodců. Qashqai je poprvé vybaven také systémem upozornění na provoz za vozidlem. Tento systém snižuje riziko srážky v nízké rychlosti při couvání z parkovacího místa. Součástí výbavy vozu zůstává rozpoznávání dopravních značek, podpora bdělosti řidiče, inteligentní parkovací asistent, inteligentní panoramatický kamerový parkovací systém, sledování mrtvého úhlu a upozornění na vybočení z jízdního pruhu.

Na modelu Qashqai byla vždy tím nejpřitažlivějším faktorem jeho pozice nejlepšího městského crossoveru. V modelu se úspěšně snoubí praktičnost a přitažlivost vozů SUV s prostorností, provozními náklady a dostupností hatchbacků.

Široká škála změn provedených na modelu Qashqai vychází z rozsáhlého průzkumu názorů zákazníků a jejím cílem je dále upevnit postavení vozu na pozici nejlépe prodávaného crossoveru v Evropě. Od roku 2007, kdy byl zahájen prodej úplně první verze, se ho prodalo už více než 2,3 milionů kusů.

Díky vylepšením se Nissan Qashqai stal silnějším a ještě více vzrušujícím partnerem řidičů a také vozem, který je připraven udržet se na špičce segmentu crossoverů ještě po další desetiletí.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru