Než se začnete radovat, že konečně někdo myslí i na ty, kteří si dovolenou vybírají podle toho, kde je méně přístupný terén a ideálně žádný živý člověk v okruhu 50 kilometrů, máme pro vás špatnou zprávu. Novinka s názvem Nissan Titan XD PRO-4X Project Basecamp je totiž pouze studií, kterou Nissan na americké výstavě věnované všem dobrodruhům ukazuje, čeho všeho je na poli off-roadů schopen. A je toho dost.

Jak je z názvu patrné, studie vychází z modelu Titan. Ten ale navíc dostal takřka šedesátku dílů, mezi kterými nechybí odolnější nárazníky, rozšířené blatníky, diodový pás schovaný v masce nebo sedmnáctipalcová kola obutá do 35palcových offroadových pneumatik Nitto. K tomu všemu ještě Nissan přidal podvozek se samočinným udržováním světlé výšky nebo upravenou ložnou plochu.

Pomyslnou třešničkou na dortu je pak stan, který se dá postavit na střeše, čímž je případná posádka chráněna před nebezpečím. Pod kapotou je pětilitrový naftový osmiválec o výkonu 314 koní a s 751 Nm točivého momentu.

Také si myslíte, že věčná škoda, že jde jen o studii?

Přečtěte si také:  Lexus v Tokiu ukazuje koncept LS+ a představuje limitované edice modelů RC F a GS F