Já se vážně musím smát, to prostě jinak nejde. Díky dnešnímu videu je vidět, že všude na světě to mají milovníci tuningu (nebo možná spíše stylingu?) stejně težké, jen někteří přemýšlí víc a jiní méně. 🙂 Na konci května se do Los Angeles přesunulo setkání milovníků dokonale vyladěných a hlavně neskutečně snížených aut s názvem Wekfest.

O téhle akci jsme si říkali, když se konala v březnu na Havaii, a nad některými úpravami jsme jen slintali. Naleštěná auta až přechází zrak, drahá kola a ve většině případů vzduchové podvozky vypuštěné kam až měchy dovolí. Tak by se tahle sešlost dala rychle a jednoduše definovat. Jenže stejně jako všude jinde, i tady se najdou tací, kteří mají sice dobrý základ, ale bezmyšlenkovitě ho následně vykonají a ještě ho pak při příjezdu na nějakou takovou akci zničí.

Přesně tohle se odehrálo při příjezdu Nissanu S13 Silvia. Majitel vůz koupil v roce 2011 od otce své přítelkyně v prý ne moc dobrém stavu. Motorově byl v pořádku, ale pár šrámů a odřenin trochu hyzdilo jeho skvěle tvarovanou karoserii. Nic není nemožné, pravilo se před mnoha lety v jedné televiznín reklamě a tím se řídil i majitel auta. Šrámy opravil použitím několika bedýnek s kitem poté, co si šrámy přebrousil a oblepil elektrikářskou páskou. Prostě tuning jak má být… 🙂

Když už si poopravil karoserii, přišla na řadu montáž nějakých těch super nárazníků a prahů. Ale nejspíše díky předvídavosti a chytrosti (?!) nárazníky ke karoserii přidělal jen tak na oko nebo možná zase pomocí lepenky. Jak si jinak vysvětlit to, že když dojel na místo akce, zvládl během několika vteřin z auta odinstalovat jak přední tak zadní nárazník? Ten přední se odporoučel poté, co auto poměrně rychle přijelo k asi 1 cm vysokému nájezdu na travnatou plochu. Naštěstí ho jeden z přihlížejícíh zastavil a ještě mu ho sundal z auta. Zadní byl pak otázkou další vteřiny.