Nissan si utahuje ze špatně parkujících řidičů

Autor: Anina Russová - 9. 10. 2018


Najít v přeplněných městech vhodné, nebo alespoň nějaké parkovací místo bývá často o nervy. To se pak člověk ani nediví, že se z aut občas ozývají velmi peprné nadávky. Parkování ve městech neztěžují jen úřady různými zónami a novou zástavbou, ale také sami řidiči, kteří často parkují tak, jak je zrovna napadne. Oni sami sice své auto odloží, ale právě špatným parkováním často místo zaberou dalšímu autu nebo rovnou omezí chodce či plynulost dopravy.

S tím se potýkají ve všech velkých městech všech zemí. Zatímco úřady proti špatnému parkování bojují s policisty, v Belgii a Nizozemí se upozorňování na špatné parkování chopila značka Nissan. Ta ve spolupráci s agenturou TBWA vymyslela velmi vtipný systém, jak některé parkující upozornit na to, že to jde i lépe a ohleduplněji.

Pokud narazí na špatně parkující auto, nakreslí kolem něj na zem bílé čáry, které to jeho parkování zvýrazní a k tomu dopíšou, aby si řidiči příště nechali auto zaparkovat parkovacím asistentem Nissan Pro Pilot. To je chytrý systém, který je schopen řidiči pomoct najít ideální parkovací místo, a navíc na něj auto sám zaparkovat. Podobné samočinné parkovací asistenty nabízí řada automobilek, ale žádná ho ještě nepropagovala tak interaktivním a zábavným způsobem.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek