Nissan přivezl na ženevský autosalon svou vizi motorismu budoucnosti

Autor: Tisková zpráva - 7. 3. 2017


Nissan v záři reflektorů ženevského autosalonu 2017 představuje další zásadní kroky na své cestě za inteligentnější budoucností motorismu.

Největší hvězdou je nový Nissan Qashqai se širokou řadou luxusních vylepšení, s novým moderním designem a vylepšeným dynamickým výkonem. K 10. narozeninám a pozici na špici v segmentu crossoverů dostal vůz další technologie Inteligentní mobility Nissan.

Dnes Nissan potvrzuje, že v průběhu fiskálního roku 2017 přibude na novém modelu další z těchto technologií – inovativní systém ProPILOT pro autonomní jízdu.

Inteligentní mobilita Nissan je plán, pomocí kterého chce automobilka dosáhnout automobilové budoucnosti s nulovými emisemi a s nulovým počtem smrtelných dopravních nehod. Tento plán byl poprvé představen právě před rokem, na ženevském autosalonu 2016. Od té doby automobilka významně pokročila ve všech třech pilířích plánu: Intelligent Driving – technologie pro pokrok v řízení vozidel, Intelligent Power – technologie pro pokrok v oblasti pohonu vozidel a Intelligent Integration – širší strategie zabývající se úlohou, kterou mají vozidla ve společnosti.

Do dosavadního pokroku v technologii Intelligent Driving patří i veřejná ukázka technologie „Seamless Autonomous Mobility“ (Dokonalá autonomní mobilita), zkráceně „SAM“. Jedná se o vývoj technologie s původem v agentuře NASA. Technologie bude autonomním vozidlům pomáhat vyhnout se neočekávané překážce.

V Dánsku a ve Spojeném království nyní probíhají zkoušky technologie vozidlo-síť (V2G), která je součástí pilíře Intelligent Integration. První vozy už našly své kupce a umožňují jim prodávat energii zpět do energetické rozvodné sítě.

Výrazně vpřed se i nadále posouvá technologie ukládání energie do znovupoužitých akumulátorů. Pro tento účel automobilka využívá baterie z ojetých vozů Nissan LEAF. První jednotky xStorage už fungují v domovech i kancelářích a napájí též sportoviště Amsterdam Arena – domácí stadion klubu Ajax Football Club.

Ukázkou inovací a vzrušení je prototyp Nissan BladeGlider – vysoce výkonný elektromobil a rovněž zásadní prvek strategie Intelligent Power. V únoru Nissan zveřejnil, jak tento vůz s Margot Robbie – novou ambasadorkou Nissanu pro elektromobily – za volantem vdechl život ulicím Monaka.

Nissan také oznámil, že technologií ProPILOT pro autonomní jízdu vybaví i Nissan LEAF, a to v jeho zbrusu nové druhé generaci, která přijde na trh již velmi brzy.

Technologie ProPILOT ovládá řízení, akceleraci a brzdění při jízdě v jednom dálničním pruhu. Zákazníkům tak přináší ještě lepší jízdní vlastnosti, dokonalejší ovládání a větší svobodu. Technologii už v provozu využívají zákazníci, kteří si v Japonsku zakoupili vůz Nissan Serena.

A právě minulý týden Nissan předvedl poprvé v Evropě v ulicích Londýna pokročilejší verzi technologie ProPILOT.

Předseda představenstva společnosti Nissan Europe Paul Willcox k tomu řekl: „Za rok, který uplynul od doby, kdy jsme poprvé představili plán Inteligentní mobility Nissan pro nulové emise a nulový počet smrtelných dopravních nehod, jsme dosáhli opravdu mnohého. Modely jako Nissan Qashqai, který byl dnes na ženevském autosalonu odhalen, jsou jen pouhým počátkem naší vzrušující cesty za inteligentnější budoucností motorismu.“

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru