nissan micra bose

Nissan na ženevském autosalonu odhaluje model Micra BOSE Personal Edition

Autor: Tisková zpráva -   8. 3. 2017


Na ženevském autosalonu byla odhalena nová luxusní limitovaná edice zcela nového Nissanu Micra.

Edice BOSE Personal Edition vychází z nejvyššího stupně výbavy Tekna, ale ve standardu obsahuje mnoho doplňků a prvků personalizace. Nissan Micra v této verzi nabídne výjimečný poměr ceny a kvality a v Evropě bude k dispozici pouze v počtu 3 000 exemplářů.

Jméno modelu napovídá, že specifikacemi vozu chtěl Nissan oslavit spolupráci se značkou BOSE, která se na vývoji zcela nové Micry také podílela. Tato edice nové Micry je speciálně vybavena audiosystémem BOSE Personal, jehož součástí jsou dva reproduktory BOSE UltraNearfield zabudované do opěrky hlavy řidiče. Tento inovativní prvek poskytuje v kombinaci se zpracováním signálu od společnosti BOSE řidiči prostorový panoramatický zvukový vjem, který jej zcela pohltí.

Řidič si může zvuk přizpůsobit i pomocí funkce BOSE PersonalSpace Control. Ta je integrovaná v systému, který má nová Micra k dispozici pro nastavení zvuku. Funkce umožňuje nastavovat celou řadu parametrů. Lze tak nastavit precizní zvuk zaměřený pouze na přední část vozu, nebo obklopující zvuk, který pokryje daleko větší část interiéru.

Marc Mansell, viceprezident společnosti BOSE Automotive Systems, uvedl: „Audiosystém BOSE Personal jsme navrhli tak, aby byl při omezeném počtu komponentů schopný nabídnout úžasný zvuk. Šest vysoce výkonných reproduktorů a naše nejnovější technologie zpracování signálu odmění majitele Nissanu Micra prvotřídním, plně upravitelným zvukovým zážitkem, který v současnosti dokážeme zprostředkovat pouze my.“

Pro model Nissan Micra BOSE Personal Edition jsou k dispozici dvě živé barvy exteriéru – černá Enigma a šedá Gunmetal. Každou z těchto barev lze doplnit ještě prvky personalizace v barvě oranžová Energy. Stylovými oranžovými prvky lze ozdobit přední i zadní nárazník, dveře, vnější zrcátka a také 17“ hliníková kola. Prvky personalizace se z důvodu záruky vysoké kvality provedení montují ručně už ve výrobě, v továrně Flins ve Francii.

Za úchvatným nočním vzezřením rozsvíceného vozu i za výjimečnou viditelností a větší bezpečností stojí světlomety LED. Vzhled exteriéru ještě vylepšují vysoce kvalitní černě a oranžově eloxované polepy na střeše a kapotě. B sloupky navíc nesou jedinečný znak BOSE Personal.

Přečtěte si také:  Příští generace modelů Jaguar a Land Rover dostane zcela nové polovodiče Wolfspeed

Personalizace hraje zásadní roli i v interiéru. Vzhled palubní desky a okolních prvků vylepšují na dotek měkké a dvojitě prošívané materiály v barvě oranžová Energy. Charakter interiéru podtrhují ještě identicky laděné detaily na sedadlech, podlahových rohožích a prahových lištách dveří.

Jelikož vychází z výbavy Tekna, má model Micra BOSE Personal Edition bohatou standardní výbavu: informační a zábavní systém NissanConnect s digitálním rádiem DAB a satelitní navigací, inteligentní klíč Nissan a loketní opěrku mezi předními sedadly.

Model dále disponuje bezpečnostní výbavou Safety Pack, do které patří inteligentní nouzové brzdění s rozpoznáváním chodců, rozpoznávání dopravních značek a automatické přepínání dálkových světel. Výbava modelu obsahuje i inteligentní upozornění na vybočení z jízdního pruhu – technologii, která citlivě navede vůz zpět do středu jízdního pruhu.

Mezi volitelné prvky výbavy patří inteligentní panoramatický kamerový systém (inovativní parkovací kamerový systém od společnosti Nissan), systém Idle Stop&Start, vyhřívaná přední sedadla a rezervní kolo.

Aby měli zákazníci možnost výběru opravdu co největší, je model Nissan Micra BOSE Personal Edition k dispozici se tříválcovým přeplňovaným zážehovým motorem o objemu 0,9 l a výkonu 90 koní, případně se vznětovým motorem 1,5 dCi s výkonem 90 koní. Limitovaná edice Micra BOSE Personal Edition se začne prodávat letos v létě.

Štítky: , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek