Je fajn, když automobilky alespoň někdy trochu odlehčí. Nedávno nás velmi odlehčenou reklamou pobavilo Volvo a teď nás, a my doufáme, že i vás, pobavil Nissan. Nejde o žádnou reklamu, ale o nový rekord, který je dokonce oficiálně zapsán v knize rekordů.

Poté, co se tam Nissan v srpnu 2013 zapsal tím, že jedním Patrolem odtáhl velké dopravní letadlo vážící 170 tun, a pak ještě několikrát znovu s Jukem, GT-R Nismo a tak podobně, dnes přepisuje další rekord. Tentokrát znovu s modely Patrol, které se rozhodl nechat „synchronizovaně tančit“.

Automobilový tanec zní možná jako legrace, když se ale těch aut sejde 180, je to pořádná fuška. Mimochodem, předchozí rekord v synchronizovaném auto tanci zahrnoval pouhých 36 vozů. Nissan se do toho ale opřel a výsledkem je dechberoucí podívaná. Respekt ale zaslouží hlavně ti, kteří všechna ta auta řídili. Muselo to být velmi náročné, ale zástupci značky moc dobře věděli, koho si k pokoření rekordu vybrali. Všechno to totiž jsou zaměstnanci značky, kteří se prý svého úkolu chopili až neuvěřitelně poctivě. No, ve výsledku se to rozhodně projevilo.