nissan-gt-r-kamerove-auto-nataci-novy-nissan-gt-r-nismo

Nissan GT-R slouží jako kamerové auto. Natáčí i nejnovější Nissan GT-R Nismo

Autor: Pavel Srp - 8. 2. 2020


Dnešní audiovizuální technika je na dechberoucí úrovni a to nejen v případě samotných kamer a mikrofonů, ale i v případě jejich nosičů, tedy například dronů nebo aut. Nissan aktuálně zveřejnil video, v němž jeho nejnovější GT-R Nismo natáčí upravený kamerový vůz Nissan GT-R.

Kamerová auta bývají zpravidla rychlá a výkonná, aby dokázala držet krok s natáčenými dopravními prostředky. A takový Nissan GT-R bezpochyby je. Jeho řidič a majitel Mauro Caro ze společnosti Automotive Exposure na něm právě jeho dynamiku vychvaluje a přidává k tomu i pochvalu za výtečnou stabilitu, kterou má GT-R i díky pohonu všech kol.

Příběh kamerového gé-té-erka začal u zcela sériového auta. To však bylo zcela odstrojeno tak, aby na něj mohla být namontována hliníková konstrukce, na níž se nyní upínají kamery. Počítalo se samozřejmě s tím, že kamera může být umístěna vpředu, ale i vzadu, takže se konstrukce dá jednoduše přendavat z jednoho konce auta na druhý. Podle Maura nezabere takové přestavení techniky ani dvacet minut.

Auto je lakováno do černé matné barvy, protože ta pohlcuje veškeré světlo, takže se kamerové auto nebude odrážet v tom filmovaném.

Ta nej kamerová auta na světě: Porsche a AMG nebo auta přestavěná na pick upy – foto + video

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru